Bezpieczeństwo, gwarancja i instrukcja szybkiego startu Hitachi Ch 6 0n1

Bezpieczeństwo, gwarancja i instrukcja szybkiego startu to ważne elementy użytkowania produktu Hitachi Ch 6 0n1. Produkt jest zgodny z normą bezpieczeństwa CE i został przetestowany zgodnie z dyrektywami RoHS. Wszystkie materiały eksploatacyjne są dołączone do produktu wraz z instrukcją szybkiego startu, dzięki czemu łatwo będzie go skonfigurować i wdrożyć. Produkt objęty jest 24-miesięczną gwarancją producenta i obsługiwany jest przez zespół wsparcia technicznego Hitachi. Zespół Hitachi zapewnia także szkolenia i wsparcie techniczne w zakresie użytkowania produktu.

Ostatnia aktualizacja: Bezpieczeństwo, gwarancja i instrukcja szybkiego startu Hitachi Ch 6 0n1

W czasie serwisu klimatyzacji wykonywane są następujące czynności:

• sprawdzenie elektroniki pokładowej – czynność tę wykonuje się w pojazdach nowszej generacji, które zaopatrzone są w automatyczną klimatyzację. Po podłączeniu testera możliwe jest sprawdzenie, czy w układzie nie występują ewentualne błędy, np. spadki ciśnienia bądź innego rodzaju anomalie.

• wymiana czynnika roboczego i oleju do smarowania sprężarki – w naturalny sposób każdego roku ubywa z klimatyzacji ok. 10% czynnika roboczego, co nie jest zjawiskiem niepokojącym. Jednak większe ubytki mogą świadczyć o ulatnianiu się płynu w sposób nienaturalny i wskazywałoby to na wstępowanie usterki. Testy szczelności wykonuje się z wykorzystaniem specjalnej maszyny, która odsysa czynnik oraz wytwarza próżnię, osuszając w ten sposób układ z wilgoci. W tym czasie możliwe jest sprawdzenie występowania nieszczelności. Po przeprowadzeniu takiego testu wprowadzany jest nowy czynnik roboczy oraz olej do smarowania kompresora sprężarki - korzystając z usług serwisu, można mieć pewność, że zostanie dobrany odpowiedni płyn do układu.

• odgrzybianie – jest to potoczna nazwa dla procesu dezynfekcji stosowanego w celu usunięcia z układu klimatyzacji bakterii i mikroorganizmów. Zalegające w kratkach nawiewu oraz całej instalacji drobnoustroje mogą być niebezpieczne dla zdrowia kierowców i powodować pogorszenie stanu zdrowia oraz samopoczucia prowadzącego pojazd, jak i pasażerów. W zastosowaniu są różne metody odgrzybiania, w tym: metoda chemiczna, mechaniczna, ozonowanie.

• wymiana filtra kabinowego – to właśnie on jest odpowiedzialny za zatrzymywanie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, jakie dostają się do pojazdu z zewnątrz. Kurz, pyłki oraz inne drobiny nie dostają się do kabiny samochodu, dzięki czemu w jej wnętrzu można cieszyć się czystym, przyjemnym powietrzem. Należy wymieniać tę część, gdy jest widocznie brudna, ponieważ jej funkcjonalność słabnie.

• wymiana osuszacza – nie jest to czynność, którą należy wykonywać zawsze przy serwisie klimatyzacji. Jednak zalecane jest wymienianie osuszacza co 2-3 lata. Z uwagi, iż zbiera wilgoć z czynnika roboczego ulega także zabrudzeniom oraz skutkom zwykłej eksploatacji.

• inne czynności – Do dodatkowych czynności w ramach serwisu klimatyzacji należy m. in. : czyszczenie układu z zabrudzeń, analiza odpływu wody z parownika.

BOSCH_Icon-collection_agile

Wsparcie w naprawach samochodów osobowych dla posiadaczy oprogramowania ESI

Tel. 708-588-388 (3PLN/netto/min)

Jeśli potrzebujesz wsparcia w kwestii technicznej podczas serwisowania lub naprawy samochodu osobowego lub po prostu potrzebujesz zaufanej drugiej opinii, skontaktuj się z naszymi ekspertami ds. naprawy samochodów osobowych. Eksperci pomocy technicznej (tj. obsługujący hotline) zapewniają mechanikom warsztatów szybkie i kompetentne rozwiązania problemów występujących przy naprawach szerokiej gamy marek pojazdów i systemów.

Info

Wsparcie dla użytkowników oprogramowania ESI

Tel. (22) 715-45-22

Jeżeli jesteś posiadaczem oprogramowania ESI możesz u nas uzyskać fachowej pomocy w zakresie:

  • instalacji oprogramowania
  • licencjonowaniaobsługi oraz konfiguracji sprzętowejrozłączania licencjiinformacji o komponentach i pakietach programu
BOSCH_Icon-collection_ideas

Dobór produktów Bosch

Jeżeli potrzebujesz dobrać produkt firmy Bosch do pojazdu lub część do zespołu Bosch skontaktuj się z nami. Na podstawie 10-cyfrowego numeru podamy Ci zastosowanie danego produktu lub części.

Bosch Usługa naprawy elektronarzędzi online

Czy Twoje urządzenie Bosch jest uszkodzone? Chcemy to zmienić jak najszybciej. Dzięki naszej usłudze naprawy online otrzymasz urządzenie w nienagannym stanie w ciągu kilku dni.

Sklep internetowy z oryginalnymi częściami zamiennymi Bosch

Znajdź odpowiednie części zamienne, baterie lub ładowarki do swoich urządzeń, i zamawiaj je wygodnie online.

Usługi Bosch w skrócie

Kompleksowe usługi serwisowe uzupełniają nasze elektronarzędzia i sprzęt ogrodowy - tutaj znajdziesz wszystkie informacje na temat części zamiennych, napraw, konserwacji, kalibracji i recyklingu.

Internetowy serwis części zamiennych

Całodobowy serwis Twoich elektronarzędzi. Znajdź oryginalne części zamienne Bosch, a także zapasowe baterie i ładowarki do swoich urządzeń i zamów je wygodnie w naszym sklepie internetowym.

Serwis naprawy online Bosch

Oddaj swoje urządzenia we właściwe ręce. Czy Twoje urządzenie Bosch jest uszkodzone? Chcemy to zmienić jak najszybciej. Dzięki usłudze naprawy Bosch otrzymasz urządzenie w nienagannym stanie w ciągu kilku dni.

My Bosch

Zaloguj się, aby w wygodny sposób korzystać z naszych usług.

Najczęściej Zadawane Pytania

Bosch Support

Znajdź różne opcje kontaktu, aby porozmawiać z pomocą techniczną Bosch:

Infolinia serwisowa i porady aplikacyjne

W przypadku pytań dotyczących zastosowania naszych produktów lub serwisu napraw i części zamiennych.

Dealerzy w pobliżu

Wprowadź kod pocztowy, ulicę lub miasto, aby szybko znaleźć najbliższego dealera Bosch.

Użytkownik otrzymuje naprawione narzędzie zwykle po 3–5 dniach roboczych.

Wszystkie rysunki techniczne naszych narzędzi wyprodukowanych w ciągu ostatnich 25 lat można znaleźć w katalogu części zamiennych. Można w nim zidentyfikować potrzebną część zamienną. Wystarczy podać numer katalogowy lub oznaczenie handlowe narzędzia. Należy je wprowadzić w polu wyszukiwania.

Bezpieczeństwo, gwarancja i instrukcja szybkiego startu Hitachi Ch 6 0n1

Bezpośredni link do pobrania Bezpieczeństwo, gwarancja i instrukcja szybkiego startu Hitachi Ch 6 0n1

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Bezpieczeństwo, gwarancja i instrukcja szybkiego startu Hitachi Ch 6 0n1