Biała księga techniczna 2heat Ww Series

Biała Księga Techniczna 2heat WW Series to wysoce wydajny system grzewczy oparty na technologii podwójnego źródła ciepła. System ten jest wyposażony w dwie pompy ciepła, które współpracują ze sobą, aby dostarczać wystarczająco ciepła woda użytkowa w domu i w całym systemie grzewczym. System ten ma zmniejszone zużycie energii, zapewniając maksymalną wydajność i oszczędność energii. System ten zapewnia komfort cieplny i używa różnych źródeł energii, w tym energii słonecznej, w celu optymalizacji wydajności. System jest łatwy w instalacji i konfiguracji, dzięki czemu jest idealnym rozwiązaniem dla użytkowników domowych i komercyjnych.

Ostatnia aktualizacja: Biała księga techniczna 2heat Ww Series

Whitepaper (biała księga) to formalny dokument napisany w celu wyjaśnienia celu i technologii stojących za danym projektem. Whitepaper można uznać za manifest projektu. Zazwyczaj zawiera on szczegółowe wyjaśnienie kwestii technicznych i zarys przyszłych planów. Jego celem jest przekonanie potencjalnych inwestorów o wartości przedsięwzięcia.

Dlaczego whitepaper (biała księga) jest tak ważna?

Biała księga i dokładne zapoznanie się z nią jest ważne z dwóch głównych powodów:

Aby zrozumieć wizję i cel blockchainowego projektu

Technologia blockchain jest wysoce skomplikowaną dziedziną wiedzy. Jednak whitepaper jest jednym z najskuteczniejszych sposobów dla deweloperów, aby przedstawić wartość swojego projektu. Whitepaper jest niezbędny dla nowych projektów. Zwłaszcza tych, które chcą rozpocząć pierwszą ofertę monet (ICO). Dlaczego? Ponieważ można go wykorzystać do wyjaśnienia nowych technologii, rozwiązań lub innych informacji. Dzięki temu inwestorzy mogą być bardziej skłonni do inwestycji pieniędzy. Przykładowo, whitepaper Bitcoina (BTC) zawiera zarówno zarys wizji projektu Satoshiego Nakamoto, jak i szczegółową historię i wyjaśnienie algorytmu proof-of-work oraz mechanizmów motywacyjnych.

Zapewnienie wiarygodności projektu dla inwestorów

Whitepaper służy również jako ważny element analizy dla potencjalnych inwestorów i powinien być obowiązkową lekturą przed zainwestowaniem w dany projekt. Dobrze napisane i kompletne whitepapery mogą wskazywać na doświadczenie lub wiarygodność zespołu, podczas gdy niekompletna biała księga może być ostrzeżeniem.


Jak czytać whitepaper?

Ważne jest, aby pamiętać, że nie wszystkie whitepaper są napisane tak samo. Niektóre z nich, w zależności od projektu mogą wymagać od czytelników pewnego poziomu zrozumienia. Większość projektów zdecentralizowanych finansów (DeFi), zwłaszcza tych, które wykorzystują złożoność sieci Ethereum (ETH), dostarcza jedynie podstawowych informacji na temat interakcji innych projektów z ich własnymi. Większość whitepaperów jest napisana bardzo technicznym językiem, zawierającym skomplikowane opisy i rysunki opisywanych technologii.

Przykład danych technicznych często spotykanych w białej księdze (Źródło: Solana)

Inwestorzy prawdopodobnie będą musieli przeczytać kilka whitepaperów, aby uzyskać holistyczne zrozumienie tego, jak różne projekty nakładają się na siebie. Na przykład, zanim zrozumiesz działanie stablecoinów takich jak Tether (USDT) i DAI, musisz najpierw zrozumieć standard ERC-20. Whitepaper jest również o wiele mniej konieczny w przypadku innych rodzajów projektów blockchain. Przykładowo, niewymienne tokeny (NFT) reprezentują aktywa kolekcjonerskie. Są on zróżnicowane głównie ze względu na styl i estetykę, a nie technologię lub koncepcje.

8 istotnych aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę podczas czytania białej księgi (whitepaper)

Białe księgi są ostatecznie narzędziami wykorzystywanymi do przedstawiania wartości konkretnego tokena lub rozwiązania potencjalnym inwestorom. Dlatego należy je czytać i analizować w sposób bardzo szczegółowy. Potencjalni inwestorzy powinni rozważyć, czy treść whitepaperu ma sens. Co więcej, powinni porównać ją z artykułami, opiniami analityków, podobnymi projektami i innymi źródłami informacji. Czytając whitepaper, należy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

Jaki problem rozwiązuje projekt?

Whitepaper powinien zawierać jasny zarys problemów, które projekt ma rozwiązać, istotę jego celów oraz długoterminową wizję. Podczas gdy eksplozja zainteresowania technologiami blockchain stworzyła mnóstwo miejsca na innowacje, wiele aplikacji ma wątpliwe przypadki użycia. Potencjalni inwestorzy powinni ocenić, czy wizja projektu jest w stanie rozwiązać problemy przedstawione w whitepaperze. Jest to bowiem kluczowy fundament dla jego nieodłącznej wartości. Na przykład, Ethereum było pierwszym projektem, który umożliwił wprowadzenie smart kontraktów za pośrednictwem maszyny wirtualnej Ethereum (EVM). W ten sposób rozwiązano problem braku programowalności Bitcoina. Analogicznie, rosnące ceny gazu spowodowane zatorami w sieci Ethereum stały się bodźcem dla szerokiej gamy projektów skupionych na skalowalności. Należą do nich m. in. Solana (SOL), Zilliqa (ZIL) i Polkadot (DOT).

Jak funkcjonuje projekt?

Potencjalni inwestorzy powinni rozważyć technologie i koncepcje wyjaśnione w whitepaperze. Należy sprawdzić jak każdy komponent współdziała ze sobą na blockchainie. Projekty DeFi, takie jak yEarn Finance (YFI), powinny jasno wyjaśniać, w jaki sposób dostarczana jest płynność do protokołu oraz metody, w jaki generowane są zyski. Z drugiej strony, projekty tokenów użytkowych, takich jak Filecoin (FIL), powinny opisać swój konkretny przypadek użycia, zastosowane mechanizmy motywacyjne oraz sposób, w jaki zamierzają zmienić tradycyjne rozwiązania. Uzyskując jasne zrozumienie funkcjonalności projektu, potencjalni inwestorzy mogą lepiej zdefiniować potencjalnych konkurentów oraz unikalne wartości projektu (jeśli takie istnieją).

Dlaczego projekt funkcjonuje na blockchainie?

Niektóre projekty mogą po prostu próbować replikować istniejące produkty lub rozwiązania na blockchainie, aby wykorzystać zainteresowanie rynku lub, co gorsza, brak regulacji. Whitepaper, który nie określa jasno przypadku użycia lub powodu, dla którego projekt korzysta z technologii blockchain, może wskazywać na brak doświadczenia lub nawet wiarygodności zespołu. Przykładem projektów, które muszą istnieć na blockchainie, są tokeny prywatności, takie jak Monero (XMR) i Pirate Chain (ARRR). Dlaczego muszą? Ponieważ wykorzystują one technologie kryptograficzne, aby zapewnić wyższy poziom prywatności niż tradycyjne rozwiązania bankowe i cyfrowe finanse. Dotyczy to przede wszystkim tokenów użytkowych, ponieważ zdecentralizowane aplikacje DeFi (DApps) i zdecentralizowane giełdy (DEXs) ze swej natury nie byłyby w stanie egzystować poza blockchainem.

Jaka jest tokenomia projektu?

Ponieważ większość projektów kryptowalutowych wprowadza również własny token, whitepaper powinien zawierać informacje o czynnikach takich jak maksymalna podaż, stopa inflacji i sposób wydobywania tokena. Ta sekcja powinna również uwzględniać ogólny zarys sposobu obliczania opłat, wraz z mechanizmami, w których różne strony są motywowane do wnoszenia swoich zasobów do sieci. Potencjalni inwestorzy powinni rozważyć sugerowaną funkcję tokena, ponieważ wartość pochodząca z zarządzania i różnych tokenów użytkowych różni się. Przykładowo, ponieważ token Ren jest używany tylko do zabezpieczania darknodów, rzeczywista użyteczność projektu będzie miała mniejszy wpływ na cenę tokena.

Jak wyglądają finanse projektu?

Whitepaper powinien zawierać sekcję, która dostarcza jasnych informacji na temat takich aspektów, jak wydobycie wstępne, przedsprzedaż i całkowita podaż posiadana przez członków zespołu. W przypadku przedsprzedaży lub ICO, sekcja ta powinna również nakreślać, w jaki sposób wykorzystane zostaną zebrane fundusze. Ocena tego, czy projekt ma dostęp do odpowiedniego finansowania lub czy zespół projektowy kontroluje nieproporcjonalnie dużą część podaży tokena, może pomóc potencjalnym inwestorom uniknąć niepewnych projektów.

Czy projekt jest prowadzony przez wiarygodny zespół?

Weź pod uwagę pochodzenie, dotychczasowe doświadczenie i wiedzę kryptowalutową zespołu i doradców projektu. Czy zespół pracował wcześniej nad innymi projektami kryptowalutowymi, a jeśli tak, to czy tamte projekty nadal działają? Czy zespół składa się głównie z ekspertów w dziedzinie blockchain czy marketerów? Chociaż anonimowe zespoły niekoniecznie oznaczają, że projekt nie jest wiarygodny, fakt, że inwestorzy nie mogą ocenić ich referencji, należy uznać za czynnik ryzyka. Anonimowe zespoły są również w znacznie mniejszym stopniu odpowiedzialne w przypadku niepowodzenia projektu lub oszustwa. Jest to cecha, która dotyczcy rug pullów DeFi.

Jak zarządzany jest projekt?

Whitepaper powinien również zawierać zarys wyjaśniający, w jaki sposób zarządzany jest projekt. Czy jest to model centralny zarządzany przez zespół, czy też poprzez tokeny zarządzania i zdecentralizowaną autonomiczną organizację (DAO). Podczas gdy oba modele mają swoje zalety, ważne jest, aby wziąć pod uwagę poziom kontroli zespołu nad projektem. Potencjalni inwestorzy powinni być podejrzliwi wobec projektów, które twierdzą, że są o wiele bardziej zdecentralizowane niż są w rzeczywistości.

Czy whitepaper ma jakąkolwiek merytoryczną zawartość?

Upewnienie się, że whitepaper zawiera merytoryczne i rzeczowe informacje, to długa droga do oceny wiarygodności projektu. Whitepaper, który jest wypełniony językiem reklamowym, słowami kluczowymi lub w inny sposób pozbawiony merytorycznych informacji może być sygnałem ostrzegawcztm. Białe księgi meme coinów, takich jak Safemoon i Shiba Inu (SHIB), są tego dobitnym przykładem. Potencjalni inwestorzy powinni upewnić się, że rozumieją podstawowe technologie. Ważne jest też, aby sprawdzić czy projekt ma wartość, która nie jest związana jedynie ze spekulacją.

Podsumowanie

Chociaż techniczny język i złożoność whitepaper może wydawać się trudna do zrozumienia, wiele informacji o projekcie można wydobyć poprzez skupienie się i przeprowadzenie szczegółowej analizy podstawowych koncepcji. Wiarygodne zespoły powinny być w stanie nakreślić problemy, które zamierzają rozwiązać. Powinny posiadać też przejrzysty zestaw rozwiązań blockchain do rozwiązania tych problemów, przejrzyste wyjaśnienie tokenomiki projektu oraz wyszczególnienie, w jaki sposób zostaną wydane fundusze.

Należy zauważyć, że whitepaper zwykle reprezentuje wizję i plany dla projektu w jego stanie początkowym. Podczas gdy podstawowa technologia zwykle pozostaje niezmienna, inne szczegóły, takie jak tokenomika, członkowie zespołu i ogólna wizja projektu mogą się zmieniać z czasem i mogą nie być odzwierciedlone w białej księdze. Potencjalni inwestorzy powinni zatem korzystać z innych źródeł, takich jak oficjalna strona internetowa i kanał informacyjny projektu, a także serwisy informacyjne o kryptowalutach i scentralizowane giełdy (CEX).

Wiele nowszych projektów kryptowalutowych czerpie swoją funkcjonalność z fundamentów kluczowych projektów, takich jak Bitcoin, Ethereum i Tether. W związku z tym, ich odpowiednie whitepapery mogą zapewnić potencjalnym inwestorom więcej zrozumienia w zakresie podstawowych koncepcji kryptowalutowych, takich jak stablecoiny, proof of work, staking i wiele innych. Chociaż whitepaper nie jest ostateczną kwestią, która powinna decydować o tym czy inwestować czy nie, przeczytanie ich pomaga w podjęciu decyzji inwestycyjnej i działa jako podstawa do podejmowania decyzji w przyszłości.

Opis

Nauka polega na podważaniu wszystkiego, co można podważyć, bo tylko dzięki temu można wykryć to, czego podważyć się nie da.

prof. Tadeusz Kotarbiński, filozof, logik, etyk

Po prostu nie można już dłużej wierzyć w wiele opublikowanych badań klinicznych ani polegać na osądzie zaufanych lekarzy lub autorytatywnych rekomendacjach medycznych.

Marcia Angell, były redaktor naczelny naukowego, prestiżowego pisma medycznego „The New England Journal of Medicine”

Wykreowane pandemie świńskiej grypy i COVID-19

Oddajemy do Państwa rąk Białą księgę pandemii koronawirusa, w której, w oparciu o setki artykułów naukowych (w większości opublikowanych w recenzowanych czasopismach naukowych), zostały omówione najbardziej istotne kwestie związane z wielkim kryzysem zdrowotno-polityczno-ekonomicznym, jaki ma miejsce od marca 2020 roku do dzisiaj, a którego fatalne skutki będą odczuwane przez co najmniej dziesięciolecia. Uwzględnione w niej zostały takie zagadnienia jak:

a. Diagnostyka COVID-19, czyli testy molekularne oparte o łańcuchową reakcję polimerazy (ang. PCR).
b. Lockdown, funkcjonowanie ochrony zdrowia w okresie pandemii COVID-19 i wiarygodność oficjalnych statystyk „z COVID” i „na COVID”.
c. Zamykanie szkół w okresie „pandemii COVID-19”.
d. Dezynfekcja powierzchni, dystansowanie społeczne, badania przesiewowe, pomiar temperatury i restrykcje związane z podróżowaniem w okresie „pandemii COVID-19”.
e. Maski.
f. Szczepienia przeciw COVID-19.
g. Skutki prawnych działań podjętych przez państwowe, prywatne osoby prawne oraz jednostki organizacyjne w celu zapobiegania COVID-19.

11 marca 2020 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), finansowana w ok. 75% z prywatnych funduszy1, ogłosiła, co dzisiaj już nie ulega wątpliwości, patrząc z naukowego punktu widzenia, fałszywą pandemię koronawirusa. Nie po raz pierwszy zresztą, jak się potem okazało, albowiem już w maju 2009 roku WHO zadeklarowało, co podważyły późniejsze prace naukowe, fałszywą pandemię świńskiej grypy. Obie te „pandemie” charakteryzują się współczynnikiem śmiertelności (tzw. IFR)2 na poziomie sezonowej grypy, a zatem w ich przypadku nie może być mowy o jakiejkolwiek pandemii w sensie jej klasycznej definicji, czyli zwiększonej (w porównaniu do poprzednich lat) liczby ciężkich zachorowań czy zgonów.

W wywiadzie z 19 kwietnia 2020 r. (zamieszczonym również w I tomie Fałszywej pandemii. Krytyki naukowców i lekarzy, a zatem dostępnym dla polskiego czytelnika niekorzystającego z literatury naukowej w języku angielskim już w połowie lipca 2020 roku) prof. med. John Ioannidis, epidemiolog i biostatystyk, jeden z najczęściej cytowanych naukowców świata, stwierdził:

Nasze dane sugerują, że COVID-19 odznacza się śmiertelnością [IFR – przyp. red. ], która mieści się w granicach sezonowej grypy.

Ze wstępu dr. Mariusza Błochowiaka

O autorach

Lek. Paweł Basiukiewicz, specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog, elektrokardiolog. Kierownik oddziału COVID w okresie od października 2020 do czerwca 2021 roku. Autor i współautor raportów: Ani jednej łzy – ochrona zdrowia w pandemii, wyd. WEI oraz Ograniczenia praw i wolności wprowadzone w Polsce w związku z epidemią Covid-19. Część druga – aspekty zdrowotne, wyd. naukowe Ordo Iuris.

R. pr. Katarzyna Tarnawa-Gwóźdź, zajmuje się sprawami z zakresu prawa cywilnego i szeroko rozumianego prawa gospodarczego. Od czasu wprowadzenia stanu epidemii czynnie przeciwstawia się ograniczeniom praw i wolności obywatelskich. W 2002 r. ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, zaś w 2004 r. Studia Podyplomowe na kierunku „Prawo Podatkowe” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, a następnie odbyła roczną praktykę w Kancelarii Radcowskiej specjalizującej się w prawie upadłościowym i naprawczym.

Prowadzi działalność w ramach Kancelarii J&Z Adwokaci i Radcowie prawni w Bielsku-Białej. Od 2005 r. współpracuje z Kancelarią Marek Płonka i Partnerzy. Od ponad 2 lat wspiera Polaków w obronie praw i wolności obywatelskich w związku z wprowadzanymi restrykcjami i nakazami okołopandemicznymi.

Dr n. Dorota Sienkiewicz, specjalista chorób dzieci i rehabilitacji medycznej. Wieloletni pracownik dydaktyczny i naukowy Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (UMB); asystent w Klinice Chorób Dzieci UMB, Klinice Neurologii i Rehabilitacji Dziecięcej UMB, a następnie Klinice Rehabilitacji Dziecięcej z Ośrodkiem Wczesnej Pomocy Dzieciom Upośledzonym „Dać Szansę” UMB. Autorka m. in. artykułu: Neurologic adverse events following vaccination 2012 w Progres in Health Sciences. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców.

Dr Marek Sobolewski, pracownik Zakładu Metod Ilościowych na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Tytuł doktora nauk ekonomicznych uzyskał na Wydziale Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Krakowie na podstawie rozprawy na temat zastosowania wybranych modeli decyzyjnych w ekonomicznej ocenie programów zdrowotnych.

Zajmuje się naukowo praktycznym zastosowaniem metod statystycznych do analizy danych medycznych i przestrzennych, czyli międzynarodowych, regionalnych lub powiatowych danych dotyczących demografii i poziomu życia.

Współautor ponad 100 artykułów naukowych dotyczących w znacznej części analizy danych z zakresu medycyny i ochrony zdrowia, z czego ponad 20 opublikowano w renomowanych czasopismach statystycznych, posiadających Impact Factor. Indeks Hirscha dr. Sobolewskiego wynosi 12.

Tematyka prac badawczych w ramach działalności naukowej oraz opracowań wykonywanych dla firm farmaceutycznych i placówek ochrony zdrowia to między innymi:

 • analizy farmakoekonomiczne leków pod kątem efektywności i kosztów wpisania ich na listę refundacyjną;
 • analizy biorównoważności leków generycznych;
 • model decyzyjny dla kosztów i efektywności wprowadzenia obowiązkowych szczepień przeciwko ospie wietrznej;
 • analiza skuteczności metod rehabilitacyjnych dla chorych po udarze mózgu;
 • analiza występowania otyłości wśród dzieci na Ukrainie (opracowanie pierwszych w tym kraju siatek centylowych wzrostu, masy ciała i wskaźnika masy ciała (BMI, ang. Body Mass Index);
 • udział w opracowaniu nieinwazyjnego testu diagnostycznego wspomagającego wykrywanie autoimmunologicznego zapalenia wątroby (AIH) – publikacja uwzględniona w rekomendacjach European Association for the Study of the Liver;
 • analiza warunków pracy pielęgniarek pod kątem wypalenia zawodowego;
 • ocena wpływu dolegliwości związanych z łuszczycą na ogólną jakość życia;
 • analiza skuteczności diagnostyki i leczenia chorób autoimmunologicznych, nowotworowych, neurologicznych, kardiologicznych i wielu innych.

Dr n. Piotr Witczak, biolog medyczny (specjalność: immunologia), autor 15 publikacji naukowych z dziedziny biologii/immunologii komórkowej. W latach 2013-2015 pełnił funkcję kierownika projektu badawczego Odpowiedź mastocytów na stymulację syntetycznymi analogami genomów wirusowych (ligandy TLR3 i TLR7) na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Karierę zawodową kontynuował jako analityk technologii medycznych w Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji (AOTMiT) w Warszawie. Zajmował się farmakoekonomiką, prowadził wykłady z Evidence-based Medicine (medycyna oparta na dowodach naukowych). Był współkoordynatorem merytorycznym projektu Racjonalne decyzje w systemie ochronie zdrowia ze szczególnym uwzględnieniem regionalnej polityki zdrowotnej realizowanym przez AOTMiT.

Spis treści

Wstęp…………………………………………………………. 9
Wykreowane pandemie świńskiej grypy i COVID-19……………………………………………………….. 9
Zmiana definicji pandemii………………………….. 13
Testy PCR, które nie wykrywają zakażenia……14
Medycyna oparta na dowodach ………………….. 17
Iluzja medycyny opartej na dowodach………….. 18
Medycyna jako narzędzie kontroli społecznej, czyli o biopolityce, biowładzy, medykalizacji,
farmaceutykalizacji i genetyzacji………………….. 21
Międzynarodowy traktat antypandemiczny WHO………………………………………………………….. 24
„Zostań w domu”, czyli rzecz o tzw. lockdownach i zamykaniu drzwi szpitali
przed chorymi…………………………………………… 25
Zamykanie szkół……………………………………….. 28
Dezynfekcja powierzchni, dystansowanie społeczne, badania przesiewowe temperatury
i restrykcje związane z podróżowaniem……….. 29
Maski…………………………………………………………31
Preparaty genetyczne przeciwko COVID-19… 34
Perspektywa prawna……………………………………39
Dla myślących samodzielnie………………………. 40
O Fundacji Ordo Medicus……………………………41
2. O autorach…………………………………………………. 43
3. Diagnostyka „COVID-19”……………………………47
Streszczenie……………………………………………….. 47
Charakterystyka i podstawowe wady diagnostyki COVID-19………………………………………….. 52
Diagnostyka COVID-19 w praktyce……………. 64
Sytuacja epidemiologiczna w Polsce w okresie „pandemii COVID-19”…………………………….. 78
Masowa histeria i epidemie, których nie było.. 81
Podsumowanie……………………………………………87
Piśmiennictwo……………………………………………. 87
4. Lockdown, funkcjonowanie ochrony zdrowia w okresie pandemii covid -19
i wiarygodność oficjalnych statystyk dla przypadków „z covid ” i „na covid ”………………95
Streszczenie……………………………………………….. 95
Skuteczność i szkodliwość lockdownu na podstawie dostępnej literatury naukowej………… 100
Lockdown i funkcjonowanie ochrony zdrowia w Polsce w okresie pandemii covid -19 –
analiza statystyczna………………………………….. 110
Piśmiennictwo………………………………………….. 126
5. Zamykanie szkół w okresie „pandemii COVID-19”……………………………………………………….. 131
Streszczenie………………………………………………131
Ocena skuteczności……………………………………132
Ocena bezpieczeństwa………………………………. 136
Ocena stosunku korzyści do strat………………. 141
Piśmiennictwo………………………………………….. 143
6. Dezynfekcja powierzchni, dystansowanie społeczne, badania przesiewowe, pomiar
temperatury i restrykcje związane z podróżowaniem w okresie „pandemii COVID-19”……151
Streszczenie………………………………………………151
Ocena skuteczności, bezpieczeństwa i stosunku korzyści do strat………………………………….. 152
Piśmiennictwo………………………………………….. 157
7. Maski………………………………………………………. 161
Streszczenie………………………………………………161
Ocena skuteczności……………………………………162
Ocena bezpieczeństwa ………………………………176
Ocena stosunku korzyści do strat………………. 187
Piśmiennictwo………………………………………….. 193
8. Szczepienia przeciw COVID-19………………… 209
Streszczenie…………………………………………….. 209
Wstęp………………………………………………………. 213
Ocena skuteczności……………………………………217
Ocena bezpieczeństwa………………………………. 227
Ocena stosunku korzyści do strat……………… 266
Piśmiennictwo………………………………………….. 278
9. Opinia prawna dotycząca skutków działań prawnych podjętych przez państwowe
i prywatne osoby prawne oraz jednostki organizacyjne w celu zapobiegania COVID-19….. 311
Streszczenie……………………………………………… 311
I. Wprowadzenie………………………………………. 314
II. Podstawy prawne…………………………………. 315
III. Stan faktyczny…………………………………….. 317
IV. Stan prawny…………………………………………319
V. Wnioski i podstawy potencjalnej odpowiedzialności …………….. 380
Podpisy poparcia…………………………………………. 417
Aneks 1. Oświadczenie Fundacji Ordo Medicus w sprawie skutków restrykcji rządowych
dla funkcjonowania służby zdrowia w latach 2020-2021…………………………………………………419
Aneks 2. Petycja Ordo Medicus o wstrzymanie szczepień dzieci przeciw COVID-19……………425
Aneks 3. Zarys medycyny opartej na dowodach431

 • Przeglądanie księgi wieczystej?Przeglądanie księgi wieczystej możliwe jedynie po podaniu jej numeru.
 • Składanie wniosków o wydanie dokumentu z Centralnej Informacji Ksiąg WieczystychSkładanie wniosków do Centralnej Informacji o wydanie odpisu księgi wieczystej, wyciągu z księgi wieczystej lub zaświadczenia o zamknięciu księgi wieczystej za pośrednictwem systemu teleinformatycznego. Na wniosek złożony tą drogą Centralna Informacja umożliwia samodzielne wydrukowanie dokumentów za pośrednictwem systemu teleinformatycznego. Wydruki tych dokumentów mają moc dokumentów wydawanych przez sąd, jeżeli posiadają cechy umożliwiające ich weryfikację z danymi zawartymi w centralnej bazie danych ksiąg wieczystych. Weryfikacja autentyczności wydrukuWeryfikacja stanowi procedurę umożliwiającą potwierdzenie, że dokument poddany weryfikacji pochodzi z Centralnej Informacji. W treści autentycznego samodzielnie wydrukowanego dokumentu znajduje się informacja o procedurze weryfikacji. Weryfikacja nie jest obowiązkowa, ważność samodzielnie wydrukowanego dokumentu nie jest zależna od przeprowadzenia procedury weryfikacji. Dostęp do elektronicznych zawiadomień o wpisie i informacji o stanie sprawy o wpis w księdze wieczystej za pośrednictwem profilu zaufanego ePUAPZaloguj się za pomocą Profilu Zaufanego ePUAP, aby mieć dostęp do korespondencji i informacji w sprawie.
 • Pouczenie o sposobie i skutkach dokonywania doręczeń elektronicznych(PDF, 0, 2 MB)Uwaga! Dokument otwiera się w nowym oknie
 • Wprowadzenie dla użytkownika(PDF, 0, 3 MB)Instrukcje Użytkownika(PDF, 3, 4 MB)Podstawy prawne(PDF, 0, 1 MB)
 • Kontakt z serwisem
 • Ważne informacje
 • Najczęściej zadawane pytania(PDF, 0, 7 MB)

  Biała księga techniczna 2heat Ww Series

  Bezpośredni link do pobrania Biała księga techniczna 2heat Ww Series

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Biała księga techniczna 2heat Ww Series