Podręcznik pracy w sieci Black And Decker 6106 09

Podręcznik pracy w sieci Black And Decker 6106 09 to instrukcja obsługi dla urządzeń Black And Decker 6106 09, które łączą się z Internetem. Podręcznik zawiera szczegółowe instrukcje, jak skonfigurować i używać urządzenia, tak aby użytkownicy mogli w pełni wykorzystać jego możliwości. Zawiera również instrukcje dotyczące utrzymania urządzenia w dobrym stanie, aby móc korzystać z niego przez długi czas. Podręcznik pracy w sieci Black And Decker 6106 09 wyjaśnia również, w jaki sposób bezpiecznie i skutecznie korzystać z urządzenia, aby upewnić się, że jest ono wykorzystywane zgodnie z jego przeznaczeniem.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik pracy w sieci Black And Decker 6106 09

Co to jest netykieta?

Netykieta to zasady zachowania, które odpowiadają na pytanie: jak zachowywać się w internecie? Reguły zmieniają się tutaj z roku na rok, tak jak zmienia się internet. Zasady właściwego zachowania w sieci wywodzą się z netykiet, które obowiązywały na grupach dyskusyjnych, forach czy kanałach IRC. O ile kanały IRC znają dziś tylko nieliczni, o tyle większość korzysta z serwisów społecznościowych. To do nich odnosi się dzisiejszy kodeks zachowań – netykieta w internecie.Celem netykiety jest stworzenie dobrych ram dla działania danej społeczności internetowej oraz przeciwdziałanie takim zjawiskom jak: floodowanie, spamowanie, trollowanie czy poke pismo. Nie ma jednej ustalonej odgórnie netykiety. W sieci obowiązują nas jednak te same zwyczaje, które stosujemy w życiu: dobre maniery, kultura. Internetowe wypowiedzi podlegają też prawu karnemu i cywilnemu. Najważniejsze, żeby pamiętać o drugim człowieku, szanować go i traktować kulturalnie. Pomoże Wam w tym piętnaście zasad.

Podstawowe zasady netykiety

1. Szanuj innych i traktuj ludzi tak, jak chcesz aby traktowali Ciebie

Dotyczy to wszystkiego, co robisz w sieci, wszystkich serwisów i typów aktywności. Internet to nie tylko wirtualne połączenia i boty: to przede wszystkim ludzie, którzy wymagają szacunku. W internecie bądź sobą, chyba, że jesteś chamem – wtedy bądź kimś innym, jak mówił Janusz Chabior w kampanii przeciw wulgarności w internecie.

2. Sprzeciw się hejtowi

Postępując zgodnie z zasadami netykiety - nawet jeśli spotka Cię hejt, nie odpłacaj pięknym za nadobne. Nie daj się sprowokować, nie publikuj poniżających komentarzy czy grafik. Przeczytaj więcej o 10 przykazaniach pozytywnego internauty, które opracowaliśmy w ramach naszej kampanii #jestnaswiecej.

3. Nie nadużywaj CAPS LOCKA

Jeśli nie chcesz, by postrzegano Cię jako osobę, która wiecznie krzyczy lub rozkazuje – nie pisz wyłącznie WIELKIMI LITERAMI. Wbrew zasadom netykiety jest także pisanie na przemian dUżYmI i MaŁyMi LiTeRaMi – to tzw. poke pismo, które jest męczące dla czytelników. Duże i małe litery prowadzą odbiorcę przez wypowiedź i dobrze oddają jej sens.

4. Pisz po polsku

Ortografia, odmiana, zwroty grzecznościowe – działają w internecie tak samo jak w komunikatach analogowych. Netykieta wskazuje na prosty, grzeczny język dostosowany do odbiorców i miejsca, w którym piszesz. Przeczytasz o nim dużo na twitterze dr. Tomasza Piekota z Uniwersytetu Wrocławskiego. To szczególnie ważne w korespondencji. Jeśli chcesz wiedzieć, jak być prawdziwym mistrzem kulturalnych mejli, zajrzyj do 10 zasad netykiety w mejlach.

5. Sięgnij do słownika

Osobny punkt należy się wulgaryzmom. Nigdy ich nie używaj! Język polski jest bogaty i warto skorzystać z tego skarbca. Jeśli chcesz wyrazić silne emocje czy dobitniej coś podkreślić, na pewno znajdziesz dobry, wyrazisty i oryginalny zamiennik najpopularniejszego słowa w Europie Środkowo-Wschodniej. A jeśli już musisz przeklinać, rób to jak Witkacy.CZYTAJ TAKŻE: Netykieta urządzeń mobilnych

6. Nie przesadzaj z emotikonami

To prawda, emotki są wspaniałe. Mogą w skrótowy sposób dodać komentarz, wzmocnić przekaz, ubarwić wypowiedź. Rozmaite miny, zwierzątka, jedzenie, rakieta kosmiczna, ogień, piorun, uśmiechnięta kupa – pokażemy nimi różne stany i czynności. Wszystko, co dobre trzeba jednak stosować z umiarem. Pamiętaj, że to dodatek do całej wypowiedzi, a nie odwrotnie.

7. Nie trolluj

Trollowanie to publikowanie zaczepnych treści wyłącznie po to, by wywołać reakcję. Nie rób tego: dyskutuj merytorycznie, elegancko i kulturalnie. Trzymaj się faktów. Zamiast kogoś poniżyć, zostań lepiej mistrzem retoryki. Nawet jeśli trollowanie przynosi popularność, będzie to tylko krótkotrwały rozgłos.

8. Uważaj na fake newsy

Trafiasz w sieci na szokującą wiadomość, w emocjach podajesz dalej. Z czasem okazuje się, że to nieprawda, ktoś publikuje krótkie sprostowanie – ale obraz pozostał w głowach wielu. Znajomy scenariusz? Zanim opublikujesz jakąś szokującą wiadomość, sprawdź, czy podają ją przynajmniej dwa poważne źródła, np. różne media. Oczywiście ciężko będzie sięgnąć do pierwotnych źródeł informacji, ale ryzyko powiedzenia nieprawdy się zmniejszy. Warto wspomnieć, że odróżniania prawdy od fałszu uczymy już najmłodszych uczniów w programie MegaMisja.

9. Szanuj prawo do własności w sieci

Jeśli publikujesz obrazek czy wypowiedź, podaj autora i źródło. Postępują zgodnie z netykietą i nigdy nie przywłaszczaj sobie cudzych treści: to nic innego jak kradzież. Nie pozwalaj też innym na wykorzystanie Twoich autorskich treści bez zezwolenia.

10. Dbaj o prywatność swoją i innych

Nie publikuj wiadomości, które dostałeś przez prywatny kanał. Jeśli jest to konieczne, nigdy nie pokazuj innym adresu, nazwiska ani żadnych danych nadawcy. Uważaj też na swoje dane: nie umieszczaj w sieci zdjęć dokumentów czy umów. W przeciwnym wypadku, możesz chcąc nie chcąc stać się bohaterem sieci (jak fan jednej z drużyn piłkarskich, którego dane żyją już własnym życiem).

11. Użyj wyszukiwarki na forum lub Google

Chcesz zadać proste pytanie? Sprawdź najpierw, czy nie padło wcześniej na forum, na którym szukasz informacji. Jeśli sprawa jest prosta, użyj po prostu Google. Gdy spytasz o banał, który można wyszukać w 15 sekund, złośliwsi mogą użyć prostego narzędzia „ Let me Google that for you ”.

12. Respektuj zasady grupy

Poszczególne grupy w sieci mają różną kulturę i swoje zasady netykiety. Na Facebooku istnieją np. grupy o ściśle określonej strukturze postu, która porządkuje wiadomości i pozwala szybciej wyszukać informacje. Zacznij od zapoznania się z zasadami grupy. Jeśli masz wątpliwość, czy możesz opublikować daną treść – spytaj o to administratora. Sprawdź też, jaki jest w danej społeczności styl wypowiedzi. Zazwyczaj w sieci obowiązuje bezpośrednia forma na „ty”, ale istnieją też bardziej tradycyjne społeczności, korzystające z form grzecznościowych „Pan/ Pani”. Dopasuj się do zasad, które zostały ustalone przez założycieli.ZOBACZ TEŻ: 10 zasad netykiety w e-mailach

13. Postuj odpowiedzialnie

Zastanów się dwa razy, zanim coś opublikujesz. Czy ta treść nadawałaby się, by pokazać ją znajomym? Czy jej treść nie byłaby zbyt głupia lub wstydliwa? Czy Twoja społeczność ma ochotę to czytać/ oglądać? Unikaj offtopów (off-topic, OF – dygresja), czyli publikowania wiadomości niezwiązanych z tematem w ściśle tematycznych grupach czy na forach.

14. Uważaj z ironią i sarkazmem

W komunikacji bezpośredniej mimika, wzrok i gesty mają dużo większe znaczenie dla całości wypowiedzi niż sama jej treść. Pamiętaj, że tekst pisany rządzi się innymi prawami niż mówiony. Ironia, sarkazm, specyficzny ton wypowiedzi – tu bardzo łatwo o nieporozumienia. Jeśli chcesz, żeby wypowiedź była zgodna z zasadami netykiety i prawidłowo odebrana, pomyśl, jak na poziomie słów oddałbyś mrugnięcie okiem czy ironiczny uśmiech.

15. Miej umiar

Życie nie kończy się na świecie wirtualnym. Nie musisz być zawsze na górze newsfeedu wszystkich znajomych; nie musisz mieć zawsze ostatniego słowa. W wielu sytuacjach – na przykład ostrych dyskusji – warto po prostu skończyć rozmowę, wylogować się i pójść na spacer lub porozmawiać z kimś bliskim.

Lastmanuals oferuje tworzoną przez społeczność usługę współdzielenia, przechowywania i szukania instrukcji opisujących obsługę sprzętu i oprogramowania: podręczników, poradników, skróconych instrukcji, not technicznych... PAMIĘTAJ: WARTO PRZECZYTAĆ INSTRUKCJĘ PRZED ZAKUPEM!!!

Jeśli ten dokument zawiera instrukcję, której szukasz – pobierz ją teraz. Lastmanuals zapewnia szybki i łatwy dostęp do instrukci firmy BLACK & DECKER BHD5. Mamy nadzieję, że instrukcja firmy BLACK & DECKER BHD5 będzie przydatna.

Lastmanuals pomaga w ściągnięciu instrukcji obsługi dla BLACK & DECKER BHD5


Skrót instrukcji: podręcznik użytkownika BLACK & DECKER BHD5

Szczegółowe instrukcje użytkowania znajdują się w podręczniku użytkownika.

[... ] Dziki wieloletniemu dowiadczeniu w produkcji i projektowaniu narzdzi oraz wprowadzaniu innowacyjnych rozwiza, BERNER jest jednym z najpewniejszych partnerów dla u ytkownika narzdzi elektrycznych. Napicie V Moc pobrana W Udar min-1 Prdko obrotowa min-1 Energia udaru J Maksymalny zasig wiercenia w betonie - wiertla lite mm - wiertla rdzeniowe mm Optymalny zasig wiercenia w betonie - wiertla lite Mm Pozycje dluta Uchwyt Masa kg Minimalne nat enie prdu bezpiecznika: Narzdzia elektryczne 230 V 10 W instrukcji tej zastosowano nastpujce symbole: Uwaga: Wskutek nieprzestrzegania wskazówek zamieszczonych w tej instrukcji nara asz si na doznanie obra e ciala, utrat ycia lub uszkodzenie narzdzia! Poziom cinienia akustycznego jest zgodny z wytycznymi EWG 86/188/EEC oraz 98/37/EEC i zostal zmierzony wedlug normy EN 50144: Przy korzystaniu z elektronarzdzi przestrzegaj obowizujcych przepisów bhp, by w ten sposób chroni si przed pora eniem prdem elektrycznym, obra eniami ciala i po arem. [... ] Wszystkie wylczniki powinny by suche, czyste, nie zabrudzone olejem ani smarem. 19 Kontroluj elektronarzdzie pod wzgldem uszkodze Przed u yciem sprawd elektronarzdzie, czy jest calkowicie sprawne. niniejsze elektronarzdzie jest zgodne z obowizujcymi przepisami bezpieczestwa i higieny pracy. Naprawy mog by wykonywane tylko przez warsztat serwisowy BERNER, gdy w przeciwnym razie u ytkownik nara a si na wypadek. Sprawd, czy narzdzie, jego czci lub akcesoria nie zostaly uszkodzone w czasie transportu. Przed przystpieniem do pracy dokladnie zapoznaj si z niniejsz instrukcj. A) Mlot udarowo-obrotowy zostal zaprojektowany na potrzeby profesjonalnego wiercenia udarowego, lekkiego podkuwania oraz wiercenia bez udaru. 1 Wylcznik 2 Regulator prdkoci i udaru 3 Wskanik obslugi 4 Rodzaj eksploatacji ­ wlcznik wybierakowy 5 Zamknicie bezpieczestwa 6 Uchwyt do akcesoriów SDS-max® 7 Kolnierz zaciskowy 8 Dodatkowa rkoje 9 Piercie zaciskowy dodatkowej rkojeci 10 Tylny otwór pod gwint dla rkojeci 11 Ogranicznik glbokoci wiercenia 12 Tylny uchwyt Funkcja lagodnego rozruchu Funkcja umo liwia stopniowe zwikszanie prdkoci obrotowej wrzeciona, co pozwala unikn zejcia wiertla z wybranej pozycji w Sprzglo redukujce moment obrotowy Mloty udarowo-obrotowe zaopatrzone s w sprzglo redukujce moment obrotowy, które redukuje reakcj na maksymalny moment obrotowy, przenoszony na operatora w przypadku zakleszczenia wiertla. B) Elektroniczna regulacja prdkoci obrotowej i udaru (2) ma nastpujce zalety: - mo liwo u ywania mniejszych wiertel bez ryzyka ich zlamania - mo liwo wiercenia w lekkich i kruchych materialach bez ryzyka rozkalibrowania otworu - optymalna kontrola pozwalajca na precyzyjne dlutowanie Kontrolka urzdzenia i kontrolka awarii Czerwona dioda kontrolna awarii (3) zapala si, gdy szczotki wglowe s niemal calkowicie zu yte i narzdzie wymaga obslugi serwisowej. Wymiana kabla sieciowego lub wtyczki Uszkodzony kabel sieciowy lub wtyczka mog by wymienione tylko przez specjalist elektryka. Wyslu ony kabel sieciowy lub wtyczk nale y nastpnie fachowo zlikwidowa zgodnie z obowizujcymi przepisami o ochronie rodowiska naturalnego. U ywaj przedlu acza, który zostal dopuszczony do eksploatacji i wytrzymuje pobór mocy przez elektronarzdzie (patrz: Dane techniczne). Przed rozpoczciem monta u i regulacji zawsze wyjmuj wtyczk sieciow z gniazda. Dziki mo liwoci ustawienia od "1" (niskie) do "7" (pelna moc) urzdzenie jest wyjtkowo wszechstronne i przydatne do wielu zastosowa. ] Zawsze wylczaj narzdzie, gdy zadanie zostaje wykonane i przed odlczeniem z sieci. Wykorzystaj nawiercony otwór jako prowadzenie dla wiertla prowadzcego koronk wiertnicz. Elektronarzdzia BERNER zostalo zaprojektowane do pracy przed dlugi czas przy minimalnej konserwacji. ]


WARUNKI NA KTÓRYCH POBIERASZ INSTRUKCJĘ FIRMY BLACK & DECKER BHD5

Lastmanuals oferuje tworzoną przez społeczność usługę współdzielenia, przechowywania i szukania instrukcji opisujących obsługę sprzętu i oprogramowania: podręczników, poradników, skróconych instrukcji, not technicznych...
W żadnym wypadku Lastmanuals nie ponosi odpowiedzialności za to, że dokument którego poszukujesz jest niedostępny, niepełny, w innym języku niż Twój albo jeśli model lub język nie pokrywają się z opisem. Lastmanuals, w takim przypadku, nie oferuje usługi tłumaczenia.

Kliknij na „Pobierz instrukcję” na końcu tej umowy, jeśli akceptujesz jej warunki, wtedy rozpocznie się pobieranie instrukcji produktu firmy BLACK & DECKER BHD5.

Nasze produkty ułatwiają sprzątanie i sprawiają, że masz więcej czasu. Na to, co kochasz!

BLACK+DECKER POWERCONNECT

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz wydajnych elektronarzędzi do majsterkowania, produktów do pielęgnacji ogrodu, czy też uniwersalnych urządzeń do sprzątania, aby odświeżyć dom - poradzisz sobie bez problemu dzięki POWERCONNECT.

Więcej Mocy

Wyższy moment obrotowy i dłuższy czas pracy na jednym naładowaniu akumulatora dzięki zastosowaniu siników bezszczotkowych.

Pozostaw swój dom idealnie czysty, dzięki odkurzaczowi.

BLACK+DECKER® 18V POWERSERIES Extreme 4-w-1, zaprojektowanemu z myślą o ułatwianiu Twojego życia.

Kompatybilność z systemem 18V.

Ponieważ ten produkt jest częścią platformy akumulatorowej 18V, możesz wyjąć akumulator i użyć go w innym narzędziu 18V B+D - to takie proste!

Moc Tworzenia

Moc tworzenia na wyciągnięcie ręki, dzięki elektronarzędziom BLACK+DECKER. Możliwości są ograniczone jedynie Twoją wyobraźnią.

Śledź nas w social mediach!

Zainspiruj się i podziel się swoimi projektami #BLACKANDDECKER.

Podręcznik pracy w sieci Black And Decker 6106 09

Bezpośredni link do pobrania Podręcznik pracy w sieci Black And Decker 6106 09

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Podręcznik pracy w sieci Black And Decker 6106 09