Podręcznik szybkiego startu i transferu mediów Bosch Rexroth Smart Flex Effector

Podręcznik szybkiego startu i transferu mediów Bosch Rexroth Smart Flex Effector zapewnia wszystko, czego potrzebujesz, aby szybko i łatwo zacząć pracę z tym systemem. Zawiera szczegółowe instrukcje dotyczące konfiguracji i instalacji, a także wszystkie potrzebne informacje dotyczące programowania i używania systemu. Podręcznik zawiera szczegółowe informacje dotyczące bezpieczeństwa, dzięki czemu możesz bezpiecznie i bez problemów pracować z systemem. Ponadto zawiera również szereg przykładów umożliwiających szybkie zapoznanie się z systemem i jego działaniem. Podręcznik szybkiego startu i transferu mediów Bosch Rexroth Smart Flex Effector to najlepszy sposób, aby szybko i sprawnie rozpocząć pracę z tym systemem.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik szybkiego startu i transferu mediów Bosch Rexroth Smart Flex Effector

Mały komponent, duże efekty: Smart Flex Effector to nowy, wyposażony w czujniki moduł kompensacji firmy Bosch Rexroth, który zapewnia robotom i systemom kartezjańskim czułość porównywalną z ludzką ręką, co otwiera nowe możliwości w dziedzinie automatyki przemysłowej. Procesy, które dotychczas były trudne w zarządzaniu, można teraz zautomatyzować, zoptymalizować i monitorować. Wystarczy prosta modernizacja. 

Dzięki systemowi kinematyki, który pracuje niezależnie w oparciu o sześć stopni swobody, ten uniwersalny system dotykowy precyzyjnie rejestruje położenie detalu i przekazuje odpowiednie informacje do sterownika robota w celu osiągnięcia aktywnej kompensacji. Do typowych zastosowań tego rozwiązania należą procesy łączenia o bardzo małych tolerancjach, złożone prace montażowe i trudne zadania manipulacyjne. Błędy i wyroby wybrakowane są ograniczone do minimum, a procesy uczenia i uruchamiania przebiegają łatwiej i szybciej.

Smart Flex Effector został zaprojektowany z myślą o manipulowaniu elementami o ciężarze do 6 kg. Oferuje on szereg nowych możliwości zarówno producentom, jak i użytkownikom maszyn. Umożliwia realizację zadań, które były trudne lub niemożliwe do wykonania za pomocą dotychczas dostępnych urządzeń, takich jak pasywne jednostki kompensacyjne, czujniki momentu siły i systemy wizualizacji. do zadań tych należy automatyzacja procesów, monitorowanie jakości oraz uczenie i kontrolowane manipulowanie obiektami.

Przełom w automatyce przemysłowej

Ten uniwersalny system dotykowy ze zróżnicowaną kinematyką może korygować procesy o dużym stopniu złożoności i wąskim zakresie tolerancji. Dotyczy to na przykład odchyleń pozycyjnych między narzędziem a obrabianymi elementami w złożonych procesach łączenia o bardzo małej tolerancji. Ta czułość dotykowa sprawia, że zadania, których wcześniej nie dało się zautomatyzować, mogą być teraz wykonywane przez roboty.

Szybsze uczenie się robotów

Smart Flex Effector skraca również czas potrzebny robotom na uczenie się. Dzięki rejestrowaniu położenia w sześciu osiach system sterowania robota może bezpośrednio odczytywać dokładne koordynaty punktów chwytania i przemieszczania. Uczenie się ma więc miejsce podczas pracy, w sposób powtarzalny i automatyczny. Roboty można również uczyć ręcznie – wystarczy przesuwać je na odpowiednie pozycje.

Czułe manipulowanie obiektami

Nawet w trakcie pobierania próbek Smart Flex Effector może zostać użyty do rozpoznawania odchyleń pozycyjnych oraz (z pomocą systemu czujników) do określenia dokładnego położenia obiektu. Robot precyzyjnie pobiera obiekty, manipuluje nimi w kontrolowany sposób, umieszcza je w odpowiednich miejscach, montuje lub sortuje. Pozwala to bezpiecznie manipulować nawet częściami wykonanymi ze szkła lub innych delikatnych materiałów. W celu zapewnienia maksymalnej produktywności moduł kompensacyjny może być aktywnie przesuwany na pozycję „zero” i blokowany w sposób elektromechaniczny. Umożliwi to szybkie przebiegi transferowe.

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE

Lepsza jakość dzięki przejrzystości

Smart Flex Effector umożliwia nie tylko monitorowanie i łatwe dokumentowanie procesów. Polepsza również ich jakość, ponieważ wszelkie odchylenia są natychmiast wykrywane oraz korygowane lub zgłaszane do systemu sterowania. Pozwala to uniknąć błędów i zbędnych kosztów związanych z produktami wybrakowanymi lub koniecznością usuwania usterek.

Smart Flex Effector jest wyposażony w złącze RS-485 i interfejs we-wy, które umożliwiają wymianę danych. Instalacja tego modułu jest bardzo prosta. Aby korzystać z funkcji pasywnej kompensacji, wystarczy przykręcić Smart Flex Effector do kołnierza i chwytaka robota. Funkcje blokowania i transmisji danych będą dostępne po podłączeniu modułu do źródła zasilania i systemu sterowania.

Źródło: Bosch Rexroth

© 2023 Harman International Industries, Incorporated. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Webinar: BODAS - nowa seria sterowników RC40

Chcesz połączyć bezpieczeństwo funkcjonalne oraz spełnić wszystkie wymagania sektora rolniczego? Przekonaj się jak to możliwe już 2 marca 2023 r.!

Factory of the Future Lab

Przyszłość Przemysłu 4. 0 jest w zasięgu ręki dzięki w pełni zautomatyzowanej linii produkcyjnej zbudowanej w naszej siedzibie w Warszawie. Sprawdź już dziś!

Transformacja maszyn mobilnych

Nowa generacja maszyn mobilnych opiera się na zelektryfikowanych, elektronicznych i cyfrowych rozwiązaniach sieciowych. Nasze innowacyjne koncepcje pozwalają na zwiększenie mocy, zapewniają bezpieczeństwo oraz wzmagają wydajności maszyn.

Nowy świat automatyzacji

ctrlX AUTOMATION wykracza poza tradycyjne granice pomiędzy sterownikami maszyn, światem informatyki a Internetem rzeczy. Dowiedz się wszystkiego o rewolucyjnej platformie automatyzacji.

Rozwiązania do
automatyzacji produkcji

Jeden dostawca – Wiele rozwiązań. Projektowanie i wdrażanie rozwiązań pod klucz

Wybierz grupę produktów i produkt

Podręcznik szybkiego startu i transferu mediów Bosch Rexroth Smart Flex Effector

Bezpośredni link do pobrania Podręcznik szybkiego startu i transferu mediów Bosch Rexroth Smart Flex Effector

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Podręcznik szybkiego startu i transferu mediów Bosch Rexroth Smart Flex Effector