Procedura aktualizacji oprogramowania sprzętowego Ge Cleandesign Gsd680t

Aktualizacja oprogramowania sprzętowego Ge Cleandesign Gsd680t jest prosta i może być wykonana za pomocą odpowiedniego programu aktualizacyjnego. Przed rozpoczęciem procesu aktualizacji upewnij się, że posiadasz najnowszą wersję programu aktualizacyjnego. Następnie włącz urządzenie i podłącz je do komputera. Uruchom program aktualizacyjny i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Po zakończeniu aktualizacji postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zrestartować urządzenie i zakończyć proces aktualizacji.

Ostatnia aktualizacja: Procedura aktualizacji oprogramowania sprzętowego Ge Cleandesign Gsd680t

ObsługaTelewizory14/04/2022

[LG WebOS] Jak wykonać aktualizacje oprogramowania w telewizorze?

Aktualizacje oprogramowania w odbiornikach TV pozwalają na eliminację różnorakich problemów wykrytych przez dział badawczy LG, w trakcie eksploatacji odbiorników.
Mogą mieć pozytywny wpływ na jakość obrazu i dźwięku, często wprowadzają też pewne udoskonalenia. Czasami przy okazji aktualizacji dodawana jest również nowa funkcjonalność lub poprawki oprogramowania związane z bezpieczństwem odbiornika podłączonego do internetu.

TV z systemem WebOS połączony z internetem

Jeśli Twój TV jest połączony z internetem, dostępność aktualizacji oprogramowania telewizora z systemem WebOS możesz sprawdzić bezpośrednio na samym urządzeniu. Poniżej znajdziesz instrukcję opisującą, w jaki sposób sprawdzić dostępność oprogramowania dla poszczególnych wersji systemu WebOS. Sprawdź swój model TV i postępuj dalej zgodnie ze wskazówkami.

Należy pamiętać, że nie każdy telewizor będzie oferował możliwość aktualizacji, które w wielu przypadkach wykonywane są automatycznie. O posiadaniu już najnowszej wersji oprogramowania dostępnej dla Twojego odbiornika, zostaniesz wówczas poinformowany stosownym komunikatem.


Dostęp do funkcji zmiany oprogramowania w zależności od modelu TV:

- Dla telewizorów z wersją systemu: WebOS 6. 0 & WebOS 5. 0 (tj. TV OLED serii: "1"; TV NANO i TV QNED z serii: "P" oraz TV serii UP; TV OLED serii "X"; TV NANO i TV QNED z serii "N" oraz TV serii UN):

Ustawienia → Ustawienia Zaawansowane (3 kropki) → Wsparcie → Aktualizacja oprogramowania → Sprawdź dostępność aktualizacji

WebOS 4. 5 & WebOS 4. 0 oraz WebOS 3. 5 (tj. TV OLED serii: "9”, "8”, "7"; TV serii: SM, SK, SJ; TV serii: UM, UK, UJ oraz wybrane modele serii: LM, LK, LJ):

Ustawienia → Wszystkie Ustawienia (3 kropki) → Ogólne → O telewizorze → Sprawdź aktualizacje

WebOS 3. 0 & WebOS 2. 0 (tj. TV OLED serii: "6", "EC”; TV serii: UH, UF oraz wybrane modele serii: LH, LF) :

Ustawienia → Ustawienia zaawansowane (3 kropki) → Ogólne → O telewizorze → Sprawdź aktualizacje

TV z systemem WebOS niepołączony z internetem

Sprawdź dokładnie model odbiornika i pobierz właściwy plik z oprogramowaniem, postępując według instrukcji poniżej:

1. Przygotuj pamięć USB.

2. Sprawdź model telewizora na tabliczce znamionowej zlokalizowanej na jego tylnej obudowie.

3. Plik z oprogramowaniem dla Twojego TV znajdziesz na stronie internetowej: https://www. com/pl/wsparcie

4. Będąc na ww. stronie wprowadź model Twojego telewizora.

5. Załaduj plik z oprogramowaniem do pamięci USB wg. poniższych kroków:

• Po pobraniu rozpakuj plik

• Zainstaluj pamięć USB w komputerze

• Załóż w głównym katalogu pamięci USB folder o nazwie LG_DTV

• Skopiuj plik z oprogramowaniem do stworzonego katalogu LG_DTV

6. Zainstaluj przygotowaną pamięć USB w złączu USB uruchomionego telewizora.

7. Po pojawieniu się komunikatu o znalezieniu nowego oprogramowania, potwierdź chęć jego zmiany.

8. Rozpocznie się proces kopiowania pliku z oprogramowaniem do pamięci odbiornika.

※ Nie odłączaj zasilania odbiornika i nie odłączaj pamięci USB w trakcie procesu.

9. Następnie rozpocznie się automatycznie proces aktualizacji oprogramowania.

※Nie odłączaj zasilania odbiornika i nie odłączaj pamięci USB w trakcie procesu.

10. Po zakończonym procesie aktualizacji oprogramowania, odbiornik zresetuje się automatycznie.

Uwaga:

• Jeżeli wersja oprogramowania na pamięci USB jest starsza lub taka sama jak w Twoim odbiorniku, na ekranie nie pojawi się wówczas żaden komunikat.

• Pamiętaj, że niektóre pamięci USB mogą być niekompatybilne z twoim odbiornikiem.

Wszystkie materiały tworzymy z myślą o naszych Klientach. Będzie nam niezmiernie miło jeśli zdecydujesz się wypełnić poniższą ankietę i ocenisz artykuł, który dla Ciebie przygotowaliśmy.

Możesz również wskazać nam za pomocą komentarza jakie informacje oraz materiały pozwoliłyby Ci korzystać z Twoich produktów LG z jeszcze większą satysfakcją. Dziękujemy!

*Pytanie wymagane

Dziękujemy za Twoją opinię!

Do prawidłowej aktualizacji sterownika w pojeździe istotne jest także aktualne oprogramowanie urządzenia diagnostycznego.

Wszystkie systemy elektroniczne w samochodach wymagają odpowiedniego oprogramowania, zbiera ono informacje z poszczególnych czujników, przetwarza je, a następnie steruje podzespołami wykonawczymi.

Systemy te również komunikują się między sobą, korzystają z tych samych czujników, a utworzone dane gromadzone są w dostępnych dla nich wspólnych bazach pamięci. Bardzo często bazy te są wykorzystywane w procesach diagnozowania pojazdu.

Rozpatrzmy przykład pokazujący co się dzieje w nowoczesnym kompaktowym pojeździe (np. VW Golf), kiedy włączamy wsteczny bieg. Sterownik silnika poprzez sieć CAN otrzymuje informację, że włączony został bieg wsteczny, następnie informacja ta przekazana jest do sterownika klimatyzacji, który przestawia system wentylacji na wewnętrzny obieg powietrza w kabinie. W tym czasie moduł sterujący światłami uruchamia światło wsteczne, a sterownik komfortu sprawdza za pomocą czujnika deszczu czy należy uruchomić tylną wycieraczkę.

Następnie zostają uruchomione czujniki parkowania, radio automatycznie jest ściszane, na wyświetlaczu pojawia się obraz z kamery cofania, a prawe lusterko obniża się aby ułatwić manewrowanie. To wszystko dzieje się automatycznie gdy kierowca przestawia dźwignię skrzyni biegów, a przecież tylko parkujemy pod sklepem…

Za te wszystkie działania odpowiadają sterowniki zainstalowane w samochodzie. Same sterowniki niczego nie zrobią bez oprogramowania sterującego. W nowoczesnych pojazdach ma ono coraz większe znaczenie z którego żaden kierowca nie zdaje sobie sprawy. Analiza najczęstszych napraw i usterek nowych aut wskazuje, że ponad połowa awarii lub nieprawidłowego działania zespołów wynikają nie z uszkodzeń instalacji elektrycznej czy wad mechanizmów a z nieprawidłowego działania oprogramowania sterowników.

Im bogatsze jest wyposażenie samochodu, tym ma więcej sterowników i tym bardziej skomplikowane oprogramowanie jest w nich instalowane. I tym częściej pojawiają się w nich błędy. Każdy producent ciągle pracuje nad usuwaniem błędów w oprogramowaniu i przygotowuje nowe wersje programów.

Można powiedzieć, że pierwszym krokiem przed podjęciem naprawy pojazdu powinno być pierwsze polecenie „Autoryzowanej Instrukcji Napraw” jeżeli na jej wydanie wzorem niegdysiejszej Fabryki Samochodów Małolitrażowych zdecydowałby się któryś z obecnych producentów samochodów: „Podłącz właściwe urządzenie diagnostyczne i aktualizuj oprogramowanie sterowników”.

Jeżeli pojazd objęty jest gwarancją to aktualizacje te są wpisywane do sterowników w czasie przeglądów i napraw w ASO. Gdy kończy się gwarancja korzystanie z ASO nie jest regułą. Czy pojazd pozbawiony będzie wtedy możliwości pozyskania nowego oprogramowania?

Nie, fabryczną aktualizację oprogramowania sterowników może już dziś bez większych problemów wykonać niezależny warsztat. Ma to miejsce za sprawą działającego już od dłuższego czasu systemu PassThru, czyli dostępu poprzez Internet do serwerów producentów pojazdów. Aby dostęp był możliwy niezależny warsztat musi uzyskać dostęp do serwera, wnieść stosowne opłaty i posługiwać się urządzeniem diagnostycznym akceptowanym przez producenta wybranej marki, które umożliwia przenoszenie danych z serwera do wybranych sterowników auta.

Po spełnieniu tych wymagań proces aktualizacji oprogramowania w samochodzie wygląda w wielkim uproszczeniu jak aktualizacja programu antywirusowego w komputerze domowym. Wszystkie urządzenia diagnostyczne oferowane przez firmę Hella Gutmann Solutions zapewniają korzystanie z funkcji PassThru i są akceptowane przez producentów pojazdów.

Ocena poszczególnych modułów w samochodzie może być zależne od wersji oprogramowania nie tylko sterownika w aucie, ale także od aktualnej wersji oprogramowania urządzenia diagnostycznego, które do tego celu wykorzystujemy. Każda aktualizacja wnosi coś nowego do działania testera.

Po pierwsze rozszerza gamę obsługiwanych pojazdów, po drugie zwiększa zakres możliwych do wykonania prac w starszych autach i po trzecie usuwa zgłaszane przez użytkowników błędy w poprzednich wersjach programu testera. Posługiwanie się najnowszą wersję programu w testerze to gwarancja lepszej oferty dla klientów, możliwość usuwania usterek wcześniej nawet nie wykrywanych przez nasze urządzenie oraz posługiwanie się sprawdzonymi i poprawnymi procedurami naprawczymi.

W przypadku urządzeń diagnostycznych firmy Hella Gutmann Solutions to także dostęp do najnowszych informacji o akcjach serwisowych i kampaniach naprawczych producentów pojazdów. Testery Hella Gutmann Solutions objęte są elastycznym systemem licencji wybieranych zależnie od potrzeb i wymagań warsztatu. Właściwy wybór licencji pozwala korzystać z najnowszych wersji programu przy możliwie najkorzystniejszych warunkach finansowych.

Wszelkich informacji na temat licencji i odnawiania programu testerów firmy Hella Gutmann Solutions można uzyskać od specjalistów firmy Hella poprzez infolinię (+48 800425666) lub w bezpośrednim kontakcie z Doradcami Techniczno-handlowymi firmy.

Artykuł sponsorowany przez Hella Gutmann

Jak zaktualizować oprogramowanie sprzętowe?

Oprogramowanie sprzętowe można zaktualizować do najnowszej wersji za pomocą oprogramowania P-touch Update Software.

 • Aby korzystać z oprogramowania P-touch Update Software, należy je pobrać z sekcji [Pobieranie].
 • Aby uruchomić oprogramowanie P-touch Update Software, musisz mieć połączenie z Internetem. Oprogramowanie i zawartość tej strony mogą się różnić. Po zainstalowaniu oprogramowania P-touch Update na pulpicie zostanie zainstalowana odpowiednia ikona. Nie wyłączaj zasilania podczas przesyłania danych lub aktualizacji oprogramowania sprzętowego.
Aby zaktualizować oprogramowanie sprzętowe, wykonaj następujące czynności:

  Włącz drukarkę i podłącz kabel USB.
  W przypadku systemu Windows 10
  Naciśnij przycisk Start, wybierz ([wszystkie aplikacje] -) [Brother P-touch] - [P-touch Aktualizacja oprogramowania] lub kliknij dwukrotnie pozycję [P-touch Aktualizacja oprogramowania] na pulpicie.

  W przypadku systemu Windows 8 / Windows 8. 1
  kliknij pozycję [Aktualizacja oprogramowania P-touch] na ekranie [Aplikacje] lub kliknij dwukrotnie pozycję [Aktualizacja oprogramowania P-touch] na pulpicie.

  W przypadku systemu Windows Vista / Windows 7
  kliknij dwukrotnie ikonę [Aktualizacja oprogramowania P-touch].


  Kliknij ikonę [Aktualizacja urządzenia].


  Wybierz drukarkę i upewnij się, że [urządzenie jest prawidłowo podłączone. ] A następnie kliknij przycisk [OK].


  Wybierz język, sprawdź oprogramowanie sprzętowe, które chcesz zaktualizować, a następnie kliknij przycisk [Prześlij].Nie wyłączaj drukarki ani nie odłączaj kabla podczas przesyłania danych.

  .
  Sprawdź zawartość, która ma zostać uaktualniona, a następnie kliknij przycisk [Start], aby rozpocząć aktualizację.


  Ten ekran jest wyświetlany na komputerze podczas aktualizacji oprogramowania.

  Nie wyłączaj urządzenia podczas procesu aktualizacji.

  Kliknij przycisk [OK], aby zakończyć aktualizację.

Powiązane modele

PT-P750W, PT-P900W, PT-P950NW

Opinie dotyczące treści

Aby pomóc nam udoskonalać naszą pomoc techniczną, przekaż poniżej swoją opinię.

Procedura aktualizacji oprogramowania sprzętowego Ge Cleandesign Gsd680t

Bezpośredni link do pobrania Procedura aktualizacji oprogramowania sprzętowego Ge Cleandesign Gsd680t

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Procedura aktualizacji oprogramowania sprzętowego Ge Cleandesign Gsd680t