Rozpoczęcie pracy Asus A8j

Asus A8j to wydajny laptop przeznaczony do pracy. Jego konstrukcja została zaprojektowana tak, aby zapewnić wygodę i wydajność podczas długotrwałej pracy. Ekran o przekątnej 15 cali ma wyraźny i wyrazisty wyświetlacz, a jego jasność można dowolnie regulować. Jest wyposażony w szybkie procesory Intel Core i7 oraz 8 GB pamięci RAM, które zapewniają szybki dostęp do zasobów i aplikacji. Zaawansowane technologie karty graficznej sprawiają, że można cieszyć się wysoką jakością obrazu. Ponadto, laptop ma wbudowane porty USB i HDMI, co ułatwia podłączenie innych urządzeń. Asus A8j jest doskonałym narzędziem do pracy, zapewniającym wygodę i wydajność.

Ostatnia aktualizacja: Rozpoczęcie pracy Asus A8j

Please add exception to AdBlock for elektroda. pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thank you very much for proposing a new subject! After verifying you will receive points!

porczek 05 Jun 2009 22:46 2250

 • #1Level 11  

  #1

  Witam.
  Szukałem w różnych miejscach znaleźć odpowiedź na pytanie:
  Co w laptopie może uszkodzić wiertarka pracująca w jego pobliżu?
  Nie będę opisywał dokładnie jak to wiertarka zaczęła wiercić coś koło mojego laptopa, ale opisze co dzieje się z laptopem po tym zdarzeniu.
  Laptop był wtedy włączony, w czasie pracy wiertarki nie zawiesił się, kompletnie żadnych objawów uszkodzenia - wiertarka była bardzo blisko.
  Później komputer zaczął strasznie wolno pracować. Strasznie się nagrzewa - chyba procesor, choć w menedżerze urządzeń nic go nie obciąża. Wentylator jest czysty, więc to nie jego wina.
  System startuje bardzo długo.
  Zacząłem instalacje świeżego Windowsa, ale zaniechałem gdyż trwało by to za długo.
  Myślałem ze może stało się coś z dyskiem. Ponoć dyski twarde 2, 5 cala są dość wrażliwe. Ale dysk podłączyłem do komputera stacjonarnego - coś na niego skopiowałem, itp. wydaje się pracować normalnie - kopiowanie dużych plików odbywało się szybciej na dysk laptopa niż na mój drugi dysk. S. M. A. R. T. nie pokazuje żadnych błędów.
  Pytanie do osób znających się na oddziaływaniu rożnych pól magnetycznych (bo chyba takie wytwarza wiertarka) co mogło zostać uszkodzone w laptopie, a co na 100% nie.
  Nie mam jak teraz sprawdzić temperatur procesora.

  Tytuł wątku zmieniłem.
  mat_ed

 • #2mat_edLevel 43  #2

  Raczej to czysty przypadek, że akurat po pracach z wiertarką spowolnił.
  Nie wiązał bym tego z negatywnym oddziaływaniem wiertarki.
  Screeny z HdTune by się przydały, choć na chwilę obecną, po przedstawionym opisie, można wnioskować iż dysk pracuje w trybie PIO.
  Zatem, udaj się do Menedżera urządzeń - kontrolery IDE/ATA/ATAPI - usuń podstawowy i pomocniczy kanał IDE, uruchom ponownie system, sprawdź efekt. Jeśli nie będzie poprawy - napisz.

 • #3#3

  Po zainstalowaniu świeżego systemu problem zniknął.
  mat_ed raczej było tak jak napisałeś.
  Dziękuje za pomoc.

Rejestrując urządzenie, możesz łatwo zarządzać gwarancją produktu, uzyskać pomoc techniczną i śledzić stan naprawy.

Zarejestruj produkt

Jeśli zauważysz, że laptop nie budzi się z trybu uśpienia lub hibernacji. Podłącz zasilacz sieciowy i upewnij się, że wskaźnik naładowania baterii jest WŁĄCZONY (jak na ilustracji poniżej), aby zapobiec wznowieniu pracy laptopa z powodu braku zasilania, a następnie kliknij przycisk zasilania, aby wybudzić urządzenie. (Jeśli laptop przejdzie w tryb uśpienia na długi czas, przełączy on stan zasilania z trybu uśpienia na tryb hibernacji, wtedy możesz wznowić pracę laptopa tylko poprzez kliknięcie przycisku Zasilanie. )
Jeśli problem nie ustąpi, naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania przez 15 sekund, aby wymusić wyłączenie, a następnie uruchom ponownie laptopa i zapoznaj się z następującymi rozwiązaniami.

Zamieszczamy odpowiednie instrukcje dostosowane do wersji systemu operacyjnego Windows:

 • Windows 11
 • Windows 10

System operacyjny Windows 11

Odłącz akcesoria i zaktualizuj BIOS / pakiety Windows / sterowniki do najnowszej wersji

 • Odłącz akcesoria, takie jak zewnętrzne dyski twarde, drukarki, karty pamięci, płyty CD/DVD, klucze sprzętowe itp.
 • Aktualizowanie oprogramowania zwykle pomaga w utrzymaniu stabilności i optymalizacji systemu, dlatego zalecamy sprawdzanie i częste ich aktualizowanie. Tutaj można dowiedzieć się więcej na temat:
  Jak użyć Winflash do aktualizacji BIOS-u w systemie Windows
  Jak używać EZ Flash do aktualizacji BIOS-u notebooka
  (W przypadku produktów dla komputerów stacjonarnych należy zapoznać się z Wprowadzeniem do płyty głównej ASUS EZ Flash 3).
  Tutaj zamieszczamy więcej informacji o tym jak wykonać aktualizację systemu Windows i aktualizację sterowników:
  Jak uruchomić usługę Windows Update
  Jak zaktualizować sterowniki za pomocą MyASUS
  Jeżeli po zaktualizowaniu sterowników, BIOS-u, systemu Windows problem nadal występuje, należy przejść do następnego rozdziału w celu rozwiązania problemu.
 • Diagnostyka systemu w celu sprawdzenia sprzętu

  Wykonaj diagnostykę systemu w programie MyASUS. Tutaj możesz dowiedzieć się więcej o MyASUS System Diagnosis.

  Jeśli w MyASUS nie ma zakładki System Diagnosis, oznacza to, że twój komputer nie obsługuje tej funkcji. Tutaj możesz dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego widzę tylko funkcję „Obsługa klienta” w aplikacji MyASUS.

  Przywracanie ustawień BIOS-u

  Komputer nie budzi się z trybu uśpienia lub hibernacji, co może być powodowane przez zmodyfikowany BIOS. Dlatego spróbuj przywrócić BIOS do ustawień domyślnych.

  Tutaj możesz dowiedzieć się więcej o Jak przywrócić ustawienia BIOS-u. W przypadku produktów dla komputerów stacjonarnych należy zapoznać się z sekcją [Płyta główna/Desktop] Jak przywrócić ustawienia BIOS-u.

  Włączenie funkcji budzenia komputera za pomocą klawiatury

  1. W pasku wyszukiwania systemu Windows① należy wyszukać [Device Manager], a następnie kliknąć przycisk [Open]②.
  2. Zaznacz strzałkę obok pozycji [Klawiatury]③, następnie kliknij prawym przyciskiem myszy pozycję [Urządzenie klawiatury HID]④ i wybierz opcję [Właściwości]⑤.
   Adnotacja: Nazwa urządzenia może być różna w zależności od modelu. com/images/2020/03/05/486bf868-c796-4d4c-86c0-952aee433f67. png"/>
  3. Wybierz kartę [Zarządzanie energią]⑥, następnie zaznacz pole obok opcji [Zezwalaj temu urządzeniu na budzenie komputera]⑦ i kliknij przycisk [OK]⑧.
   Adnotacja: Jeśli we właściwościach klawiatury nie ma opcji Power Management, zignoruj ten krok. com/images/2020/03/05/e9f4bcac-b26c-49e3-8c8d-d9a969b0083b. png"/>

  Rozwiązywanie problemów za pomocą programu Windows Power Troubleshooter

 • Wpisz i wyszukaj [Rozwiąż problemy z komputerem] w pasku wyszukiwania Windows①, a następnie kliknij [Otwórz]②. com/images/2022/07/19/3600d595-0454-42aa-a97c-0e841cb81412. png"/>
 • Należy wybrać [Inne narzędzia do rozwiązywania problemów]③. com/images/2022/07/19/82e039ec-a1a7-4f6b-8934-44c2d8ae870d. png"/>
 • Kliknij [Uruchom] w opcji Zasilanie④, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć proces rozwiązywania problemów. com/images/2022/07/19/33c49c1b-30be-4326-afae-330977c45f65. png"/>
 • Przywracanie systemu z punktu przywracania

  Jeśli problem z klawiaturą wystąpił niedawno i jeśli kiedykolwiek został utworzony punkt przywracania systemu lub istnieje możliwość automatycznego przywrócenia systemu, spróbuj przywrócić komputer do stanu sprzed wystąpienia problemu, aby go rozwiązać. Tutaj można dowiedzieć się więcej o tym, jak używać punktu przywracania do przywracania systemu.

  Jeśli problem nadal występuje, należy przejść do następnego rozdziału w celu znalezienia rozwiązania.

  Reset systemu

  Jeśli po wykonaniu wszystkich czynności związanych z rozwiązywaniem problemów usterka nadal występuje, należy wykonać kopię zapasową plików osobistych, a następnie przywrócić pierwotną konfigurację komputera. Tutaj można dowiedzieć się więcej na temat:

  Jak zresetować system i usunąć wszystkie pliki osobiste?

  Jak zresetować system i zachować pliki osobiste?

  Jeśli problem nie ustępuje, zalecamy pobranie aplikacji MyASUS i próbę rozwiązania problemu za pomocą Diagnostyki systemu. KLIKNIJ TUTAJ!

  System operacyjny Windows 10

 • W pasku wyszukiwania systemu Windows① wpisz i wyszukaj pozycję [Device Manager], a następnie kliknij przycisk [Otwórz]②. com/images/2020/03/05/50f57bf9-e40a-4896-8f2e-3cc0c42617ec. png"/>
 • Wpisz i wyszukaj [Rozwiąż problemy z komputerem] w pasku wyszukiwania Windows①, a następnie kliknij [Otwórz]②. com/images/2020/03/05/80e399fe-6ca7-4e4a-a93e-12a6f477574f. png"/>
 • Kliknij przycisk [Zasilanie]③, następnie kliknij [Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów]④. com/images/2022/07/19/0fcc8b61-6e93-4c75-8741-85db5a63a919. png"/>
 • Należy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć proces rozwiązywania problemów.
 • Jeśli problem nie ustępuje, zalecamy pobranie aplikacji MyASUS i próbę rozwiązania problemu za pomocą Diagnostyki systemu. Kliknij w baner!

  Rozpoczęcie pracy Asus A8j

  Bezpośredni link do pobrania Rozpoczęcie pracy Asus A8j

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Rozpoczęcie pracy Asus A8j