Szybkie uruchomienie Dell H810

Dell H810 to szybko uruchamiający się serwer, idealny do zastosowań wysokiej wydajności. Jego zaletą jest niska latencja, dzięki czemu wszystkie aplikacje i usługi są uruchamiane szybko i bezproblemowo. Urządzenie jest wyposażone w wydajny procesor Intel Xeon E5 v3, który pozwala na szybkie przetwarzanie dużej ilości danych. Serwer jest również zoptymalizowany do wykonywania wielu zadań jednocześnie, co oznacza, że jest on idealnym rozwiązaniem dla wymagających zastosowań. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu technologii Dell OpenManage, zarządzanie serwerem staje się prostsze i szybsze, dzięki czemu można z łatwością monitorować i kontrolować wszystkie jego funkcje.

Ostatnia aktualizacja: Szybkie uruchomienie Dell H810

Istnieje wiele sposobów wyłączania komputera: możesz go całkowicie wyłączyć, uśpić lub zahibernować.

Całkowite wyłączanie komputera

Aby zamknąć, wybierz przycisk Start , a następnie wybierz pozycję Zasilanie > Zamknij.

Uśpienie

Tryb uśpienia używa bardzo małej mocy, komputer uruchamia się szybciej i możesz błyskawicznie wrócić do miejsca, w którym został wyłączony. Nie musisz się martwić, że utracisz pracę z powodu rozładowania baterii, ponieważ Windows automatycznie zapisuje całą pracę, a jeśli poziom naładowania baterii jest zbyt niski, komputer zostaje wyłączony. Użyj trybu uśpienia, gdy będziesz z dala od komputera przez chwilę — na przykład podczas przerwy na kawę.

W przypadku wielu komputerów (w szczególności komputerów przenośnych i tabletów) tryb uśpienia jest włączany po zamknięciu pokrywy lub naciśnięciu przycisku zasilania.

Aby ustawić komputer w tryb uśpienia po zamknięciu alei lub naciśnij przycisk zasilania:

 1. Wybierz pozycję Wyszukaj na pasku zadań, wpisz panel sterowania i wybierz go z wyników.

 2. Wybierz pozycję System i zabezpieczenia.

  W sekcji Power Options (Opcje zasilania) wybierz pozycję Zmień sposób pracy przycisków zasilania.

  Wybierz pozycję Zmień ustawienia, które są obecnie niedostępne.

  Wybierz opcje w zależności od sposobu działania uśpienia:

   W przypadku komputera przenośnego rozwiń listę Przy zamknięciu baterii w kolumnie Przy baterii i wybierz pozycję Uśpienie. W razie potrzeby powtórz te czynności dla kolumny Podłączone.

   W przypadku komputera stacjonarnego, tabletu lub laptopa rozwiń listę Po naciśnięciu przycisku zasilania w kolumnie Przy baterii i wybierz pozycję Uśpij.

  Wybierz pozycję Zapisz zmiany.

Aby uśpić komputer, wystarczy nacisnąć przycisk zasilania komputera stacjonarnego, tabletu lub komputera przenośnego bądź zamknąć pokrywę komputera przenośnego.

W przypadku większości komputerów pracę można wznowić przez naciśnięcie przycisku zasilania. Jednak nie wszystkie komputery są takie same. Pracę można też wznowić przez naciśnięcie dowolnego klawisza na klawiaturze, kliknięcie przyciskiem myszy lub otwarcie pokrywy komputera przenośnego. Zapoznaj się z dokumentacją dołączoną do komputera albo przejdź do witryny internetowej producenta.

Hibernacja

Ta opcja została zaprojektowana dla komputerów przenośnych i może nie być dostępna na wszystkich komputerach. (Na przykład komputery z funkcją InstantGo nie mają opcji hibernacji). Stan hibernacji zużywa mniej energii niż tryb uśpienia i po ponownym uruchomieniu komputera możesz wrócić do pracy w miejscu, w którym została przerwana (jednak nie tak szybko jak w przypadku wybudzenia z trybu uśpienia).

Hibernację stosuj wtedy, gdy wiesz, że nie będziesz korzystać z komputera przenośnego lub tabletu przez dłuższy czas i nie będziesz mieć możliwości naładowania baterii w tym czasie. Najpierw sprawdź, czy ta opcja jest dostępna na Twoim komputerze. Jeśli tak, włącz ją.

Aby ustawić komputer w stan hibernacji:

W sekcji Ustawienia zamykania wybierz pozycję Hibernate.

Teraz możesz zahibernować swój komputer na kilka sposobów:

Wybierz przycisk Start , a następnie wybierz pozycję Power > Hibernate.

Naciśnij klawisze Windows logo + X na klawiaturze, a następnie wybierz pozycję Zamknij lub wyloguj > stan hibernacji.

Uwaga: Jeśli urządzenia podłączone do komputera (takie jak monitory, drukarki i skanery) nie działają prawidłowo po wyjściu ze stanu uśpienia lub hibernacji, może być konieczne odłączenie i ponowne podłączenie urządzenia lub ponowne uruchomienie komputera. Należy także upewnić się, że są używane najnowsze sterowniki wszystkich urządzeń.

Otwórz opcje zasilania — wybierz przycisk Start, a następnie Ustawienia > System > Power & uśpienia > Dodatkowe ustawienia zasilania.

Wykonaj jedną z następujących czynności:

Jeśli korzystasz z komputera stacjonarnego, tabletu lub laptopa, wybierz pozycję Wybierz, do czego służą przyciski zasilania. Obok opcji Gdy nacisną przycisk zasilaniawybierz pozycję Uśpienie, a następnie wybierz pozycję Zapisz zmiany.

Jeśli korzystasz z komputera przenośnego, wybierz pozycję Wybierz skutek zamknięcia pokrywy. Obok opcji Gdy zamykam lidię wybierz pozycję Uśpienie, a następnie wybierz pozycję Zapisz zmiany.

Aby zahibernować komputer:

Wybierz pozycję Wybierz działanie przycisku zasilania, a następnie wybierz pozycję Zmień ustawienia, które są obecnie niedostępne. W obszarze Ustawienia zamykania zaznacz pole wyboru Hibernacja (jeśli jest dostępne), a następnie wybierz pozycję Zapisz zmiany.

Aby zamknąć Windows 8. 1 lub Windows RT 8. 1, przesuń wskaźnik myszy do lewego dolnego rogu ekranu i kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start lub naciśnij klawisze logo Windows + X na klawiaturze. Naciśnij lub wybierz pozycję Zamknij lub wyloguj się i wybierz pozycję Zamknij.

Otwórz opcje zasilania — szybko przesuń palcem do dołu od krawędzi ekranu, naciśnij pozycję Wyszukaj (lub , jeśli korzystasz z myszy, wskaż prawy górny róg ekranu, przesuń wskaźnik myszy w dół, a następnie wybierz pozycję Wyszukaj), wpisz Opcje zasilania w polu wyszukiwania, a następnie naciśnij lub wybierz pozycję Opcje zasilania.

Jeśli korzystasz z komputera stacjonarnego, tabletu lub komputera przenośnego, wybierz pozycję Wybierz działanie przycisków zasilania.

Otwórz opcje zasilania — szybko przesuń palcem do dołu od krawędzi ekranu, naciśnij pozycję Wyszukaj (lub, jeśli korzystasz z myszy, wskaż prawy górny róg ekranu, przesuń wskaźnik myszy w dół, a następnie wybierz pozycję Wyszukaj), wpisz Opcje zasilania w polu wyszukiwania, a następnie naciśnij lub wybierz pozycję Opcje zasilania.

Przenieś wskaźnik myszy do lewego dolnego rogu ekranu i kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start lub naciśnij klawisze logo Windows + X na klawiaturze. Naciśnij lub wybierz pozycję Zamknij lub wyloguj się i wybierz pozycję Hibernate

Szybko przesuń palcem do ikony od prawej krawędzi ekranu, a następnie naciśnij Ustawienia. (Jeśli korzystasz z myszy, wskaż prawy dolny róg ekranu, przesuń wskaźnik myszy w górę, a następnie wybierz pozycję Ustawienia). Naciśnij lub wybierz pozycję Power > Stan hibernacji.

Aby zamknąć, wybierz pozycję Rozpocznij , a następnie wybierz pozycję Zamknij.

Otwórz opcje zasilania — wybierz pozycję Start , a następnie wybierz pozycję Panel sterowania > opcje systemu i zabezpieczeń > opcje zasilania.

Otwórz opcje zasilania — wybierz start , a następnie wybierz pozycję Panel sterowania > system i zabezpieczenia > opcje zasilania.

Teraz będzie można hibernate komputera — wybierz Start , wybierz strzałkę obok pozycji Zamknij, a następnie wybierz pozycję Hibernate.

Please add exception to AdBlock for elektroda. pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thank you very much for proposing a new subject! After verifying you will receive points!

Bartek09061996 08 Aug 2011 14:58 9255

 • #1Level 13  

  #1

  Witam. Kupiłem laptop Dell Inspiron 15R N5010. Pisało w instrukcji żeby przed pierwszym korzystaniem z baterii naładować ją przez przynajmniej 12 Godzin. Ładowałem ją tyle ile kazano. Następnie pracowałem cały czas na niej bo chciałem ją rozładować. Gdy było 7% wyskoczyło powiadomienie o niskim stanie baterii i po chwili laptop się wyłączył. Podłączyłem go teraz do ładowania.
  1. Czy mam go znowu ładować około 12h?
  2. Można jakoś ustawić w Windows 7 żeby komputer się wyłączał przy stanie 0%? (Pisało na różnych stronach że raz na jakiś czas przydałoby się rozładować ją do końca)
  3. Jak pracuję w domu na zasilaczu, lepiej wyjąć baterię czy ma być włożona do laptopa?

 • #2ROOT-kit#2

  Bartek09061996 wrote:

  1. Czy mam go znowu ładować około 12h?

  To trochę tak jak z baterią telefonu - na pewno nie zaszkodzi

  Bartek09061996 wrote:

  2. Można jakoś ustawić w Windows 7 żeby komputer się wyłączał przy stanie 0%? (Pisało na różnych stronach że raz na jakiś czas przydałoby się rozładować ją do końca)

  Poszukaj w panelu strowania -> opcje zasilania

  3. Jak pracuję w domu na zasilaczu, lepiej wyjąć baterię czy ma być włożona do laptopa?

  Kiedyś zawsze się mówiło i było w instrukcjach że by wyjąć baterię bo wtedy ma lepszą żywotność, teraz na nowym ASUSie znalazłem w instrukcji żeby pod żadnym pozorem nie wyciągać baterii gdy pracuje się na ładowarce. Czyli najlepiej przeczytaj dokładnie instrukcję (możliwe, że pełna instrukcja znajduje się na laptopie w wersji elektronicznej)

  Ma to jakiś związek z obwodem bezpieczeństwa - sam dokładnie nie jestem pewien co i jak bo jeżeli faktycznie zmniejsza się przez takie użytkowanie żywotność baterii a obwód zabezpieczający okazał by się tylko czymś w rodzaju bezpiecznika to chyba wolał bym pracować na listwie zasilającej - może znajdzie się ktoś kto będzie wiedział więcej na ten temat?

 • #3artaaLevel 43  #3

  Powód głównie jest niestety ekonomiczny. Czyli zużywaj kliencie baterię a potem kup nową.Trochę inny model bo Vostro 1700 męczymy w firmie 2 sztuki, jedna używana z baterią (czasem jeździła, ale tak 1 raz na msc) reszta na zasilaczu w firmie, druga od zawsze robi za stacjonarkę (ma wyjętą baterię).
  Bateria w 1 padła całkowicie - lampka wymienić, po 14miesiącach.
  Bateria drugiego dalej OK, wyciągam z szafki i sprawdzam raz na 3 msc.

 • #4#4

  artaa wrote:

  Bateria drugiego dalej OK, wyciągam z szafki i sprawdzam raz na 3 msc.

  Sprawdzasz czyli co robisz?Jeśli już siedzę na baterii, rozładować do końca i potem ładować do 100%?
  Potrzebna jest co jakiś czas ''kalibracja'' czyli rozładowanie do 0 i ładowanie do 100 długo?Teraz ładowałem baterię i po 2 godzinach lampka ładowania zgasła. Czy mam już odłączyć czy trzymać dłużej? Jest to drugie ładowanie

 • #5#5

  Hmm, nie bardzo rozumiem co kombinujesz?
  Naładowała się i albo dalej używasz na zasilaniu albo odpinasz i idziesz np. łąkę testować ile pochodzi na baterii.
  Sprawdziłeś czy ma w BIOS procedurę kalibracji?

 • #6HuculLevel 39  #6

  Bartek09061996 wrote:

  Sprawdzasz czyli co robisz?

  Nieużywane baterie LiON należy pozostawiać naładowane w 30-70% i dobrze jest raz na trzy miesiące rozładować i ponownie naładować lub przynajmniej sprawdzić poziom naładowania.

 • #7#7

  Racja, zapomniałem dopisać, ja zostawiam na 50-60%.

 • #8#8

  Nie sprawdzałem w Biosie. A jeśli jest to mam robic takie coś? Czy nie jest to konieczne?
  Lepiej wyjmować tą baterię jeśli podłączony jest zasilacz czy nie?

 • #9#9

  Prawa Murphy'ego mówią, że gdy laptop jest wyłączony i bez zasilacza.

 • #10#10

  Nie zrozumieliśmy się. Czy jak używam laptopa z zasilacza to mam wyjąć baterię? Czy lepiej jest żeby była?

 • #11#11

  Na to pytanie już odpowiedziałem, opisując Vostro.

 • #12#12

  A nie muszę już dłużej łądować tej baterii? mogę odłączyć? Pisało żeby tylko przed pierwszym użyciem ładować 12h. Lampka ładowania już zgasła.

 • #13#13

  Hucul wrote:

  Nieużywane baterie LiON należy pozostawiać naładowane w 30-70% i dobrze jest raz na trzy miesiące rozładować i ponownie naładować


  artaa wrote:

  ja zostawiam na 50-60%.

  Masz przecież napisane, nie przechowuje się pełnej baterii.
  Musisz ją trochę rozładować.

 • #14#14

  Wiem. Teraz zużyje połowę i jak coś to dopiero wyjmę. Ale nie muszę teraz czekać do 12 godzin?

 • #15

 • #16#16

  A tą kalibrację trzeba robić?

 • #17#17

  A masz opcję w BIOS?
  Instrukcja to nakazuje?

 • #18#18

  W instrukcji nie pisze nic o baterii. Mam tylko dołączony taki dokument co zrobić przed pierwszym włączeniem komputera. I piszę żeby ładować 12 Godzin przynajmniej i drugi punkt żeby zaktualizować BIOS i sterowniki. A w instrukcji jest tylko jak wkładać i wyjmować baterię. O jej użytkowaniu nie ma NIC.

 • #19#19

  Czyli nic nie musisz więcej robić.

 • #20#20

  A ile tak normalnie ładują się baterie w laptopach? Bo u mnie tak 2 godziny

 • #21#21

  Zależy od pojemności baterii i wydajności układu ładowania.
  2 godziny to OK.

 • #22

FAQ

Fast Startup jest funkcją, która pomaga w szybszym uruchamianiu komputera po jego wyłączeniu, i Windows 10 ma domyślnie włączoną funkcję Fast Startup. System Windows zapisuje niektóre dane systemowe na dysku po wyłączeniu komputera, a następnie po ponownym uruchomieniu komputera system wznawia go za pomocą zapisanych danych systemowych, zamiast go restartować, co skraca czas uruchamiania systemu. Jest to sposób, który przypomina realizację funkcji hibernacji.

Komputer nie jest w stanie pełnego wyłączenia z powodu funkcji Fast Startup, dlatego bateria ulega niewielkiemu rozładowaniu, co jest normalnym zjawiskiem. Jeśli chciałbyś wyłączyć funkcję Fast Startup, zapoznaj się z poniższymi krokami.

 1. Wpisz i wyszukaj [Power & sleep settings] (ustawienia zasilania i uśpienia) na pasku wyszukiwania systemu Windows , a następnie kliknij [Open] (otwórz) .
 2. Kliknij [Additional power settings] (dodatkowe ustawienie zasilania) . com/images/2021/03/10/a425f2cc-163a-444f-b654-170cb2b42db8. png"/>
 3. Kliknij [Choose what the power button does] (wybierz działanie przycisku zasilania) . com/images/2021/03/10/168c7a17-2a90-4d0c-a1c9-be7bb02ca609. png"/>
 4. Jeśli opcja szybkiego uruchamiania jest wyszarzona w Shutdown settings (ustawienia zamykania), kliknij [Change settings that are currently unavailable] (zmień ustawienia, które są obecnie niedostępne) . com/images/2021/03/10/476772b2-09b0-4448-beff-825d9a08833d. png"/>
 5. Usuń zaznaczenie opcji [Turn on fast startup] (włącz szybkie uruchamianie) , a następnie wybierz opcję [Save changes] (zapisz zmiany) — komputer wyłączy funkcję szybkiego uruchamiania w systemie Windows. com/images/2021/03/10/2185acca-7b8e-4f02-a41f-cc42f8058f76. png"/>
 • KategoriaUstawienie/ Użytkowanie Windows
 • TypProduct Knowledge

Czy informacja okazała się przydatna?

YesNo

 • Above information might be partly or entirely quoted from exterior websites or sources. please refer to the information based on the source that we noted. Please directly contact or inquire the sources if there is any further question and note that ASUS is neither relevant nor responsible for its content/service
 • This information may not suitable for all the products from the same category/series. Some of the screen shots and operations could be different from the software versions.
 • ASUS provides the above information for reference only. If you have any questions about the content, please contact the above product vendor directly. Please note that ASUS is not responsible for the content or service provided by the above product vendor.

Szybkie uruchomienie Dell H810

Bezpośredni link do pobrania Szybkie uruchomienie Dell H810

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Szybkie uruchomienie Dell H810