Uzupełnienie Canon Elura20 Mc A

Canon Elura20 Mc A to kompaktowa kamera cyfrowa wyposażona w wymienną optykę. Model ten wyróżnia się wśród innych zaawansowanych aparatów cyfrowych swoją konstrukcją trwałą i łatwą w obsłudze. Elura20 Mc A posiada wyświetlacz LCD o przekątnej 2-cali, który umożliwia łatwe odczytywanie i wyświetlanie informacji o ustawieniach aparatu. Aparat wyposażony jest w wiele trybów pracy, w tym tryb samouczka i tryb wideo, co pozwala na tworzenie wysokiej jakości filmów. Elura20 Mc A posiada również możliwość nagrywania dźwięku w trybie stereo i funkcję zdjęć seryjnych oraz odtwarzania plików na komputerze. Model ten jest łatwy w obsłudze i kompatybilny z wieloma obiektywami i akcesoriami Canon.

Ostatnia aktualizacja: Uzupełnienie Canon Elura20 Mc A

Jak napełnić wieczne kartridże do drukarki atramentowej – poradnik krok po kroku1

Samodzielne napełnianie wiecznych kartridży do drukarki atramentowej nie jest czynnością skomplikowaną, a zapewnia wysoką opłacalność w eksploatacji sprzętu. Poniżej znajdziecie wskazówki, które pozwolą Wam szybko i bezpiecznie uporać się z tym zadaniem.

Od czego zacząć?

Jeśli chcesz napełnić oryginalne tusze

Jeśli chcesz dolać tusze do pustych oryginalnych kartridży, należy upewnić się, że model kartridży, które używasz nie mają zablokowanego kodu chipów. Najczęściej drukarka po wyzerowaniu poziomu tuszu blokuje chip na kartridżu. W takiej sytuacji kartridża nie da się dalej używać z tym samym chipem. Należy zmienić chip na nowy.

Następnie, musisz pozbyć się resztek tuszu w środku kartridża. Resztki starego tuszu mogą wejść w reakcję chemiczną z nowym atramentem, co może skutkować powstaniem twardych cząsteczek w płynie lub tak zwanej galarety, które doprowadzą do zapchania dysz w głowicy drukującej. W tym celu najlepiej użyć płynu do udrażniania głowic. Wystarczy wlać odrobinę płynu do środka kartridża i potrząść nim, tak żeby rozpuścić i wypłukać resztki tuszu. Po tym należy odessać mieszankę z kartridża strzykawką z igłą.

Jeśli nie posiadasz płynu do udrażniania głowić, możesz użyć alkoholu izopropylowego, lub zakupić gotowy płyn z poniższej oferty:

[product id="1248, 1250, 1251"] 

Jeśli napełniasz wieczne kartridże

Najpierw, oczywiście, należy sprawdzić, czy do twojej drukarki istnieją wieczne kartridże. Dostępność wiecznych kartridży do poszczególnych serii i modeli drukarek Epson, Canon, HP i Brother sprawdzisz w naszym sklepie tutaj. Sprawdzić dostępność wiecznych kartridży do swojej drukarki możesz albo według serii drukarki (są to numery wkładów atramentowych), albo według modelu. Wieczne kartridże są dostępne nie do wszystkich drukarek. Na przykład, do drukarek z dwukartridżowym/dwutuszowym układem, gdzie kolory są połączone w jednym kartridżu, a wkłady tuszowe jednocześnie pełnią funkcję głowicy drukującej, takie rozwiązanie nie jest dostępne. W przypadku drukarek z dwukartridżowym układem pozostaje albo korzystanie z regenerowanych fabrycznie tuszów, albo samodzielna regeneracja kartridży za pomocą dostępnego na rynku tuszu butelkowego.

Wybór tuszu do napełniania

Oferta tuszów butelkowych na Polskim rynku jest nie zbyt szeroka, jednak tutaj też trzeba dodać kilka uwag. Wybierając tusze do napełniania dostępne na naszym rynku, stawiaj na produkty, które są oferowane w fabrycznie zabezpieczanych pojemnikach i posiadają długi termin ważności. Na fabrycznych buteleczkach, poza datą produkcji i terminem ważności ma się znaleźć kompatybilność tuszów do odpowiednich serii drukarek. Wtedy masz gwarancję ich wysokiej jakości. Teraz pora na samodzielne działanie.

Jak napełnić wieczne kartridże do drukarek HP?

Wyjmij kartridż z opakowania, połóż go na papierowym ręczniku (najlepiej na powierzchni, która nie ulegnie uszkodzeniu, w przypadku ewentualnego wycieku tuszu). Znajdź otwór do napełniania, który jest zamknięty gumową zatyczką. Wyjmij gumową zatyczkę, nabierz do strzykawki ze specjalną igłą odpowiednią ilość atramentu i wstrzyknij ją powoli do środka. Są dwa typy wiecznych kartridży do drukarek HP w zależności od modelu i serii drukarki: kartridże gąbkowe i zaworowe. W przypadku pierwszych należy ustawić kartridż pod kątem 45 stopni przodem kartridża w dół i sprawdzać odpowiednie nasączenie gąbki tuszem. W przypadku kartridży zaworowych wystarczy po prostu napełnić kartridż maksymalnie tuszem. Po napełnieniu kartridży tuszem załóż gumowe zatyczki z powrotem do otworów napełniających. Często na wiecznych kartridżach są otwory odpowietrzające, zaklejone folią albo zatkane zatyczką, którą należy wyjąć z otworu odpowietrzającego. Po wykonanych czynnościach włóż kartridże do drukarki. Aby sprawdzić skuteczność napełnienia, zleć opcję czyszczenia głowicy (czasem jednorazowy wydruk wystarczy, niekiedy potrzebne jest kilkukrotne powtórzenie).

Jak napełnić wieczne kartridże do drukarek Canon?

Proces napełniania wiecznych kartridży do drukarek Canon wygląda podobnie jak do HP. Wieczne kartridże do Canonów też dzielą się na gąbkowe i zaworowe. Wieczne kartridże do drukarek Canon też mają otwory do napełniania i odpowietrzania. Trzeba wyjąć zatyczkę z otworu do napełniania, wlać odpowiednią ilość tuszu do kartridża za pomocą strzykawki i igły, a po zamknięciu otworu do napełniania otworzyć bądź odkleić otwór do odpowietrzania. W niektórych wersjach wiecznych kartridży do Canon, jak na przykład w nano-kartridżach do drukarek Canon Pixma PGI-550/CLI-551 oraz Canon Pixma PGI-570/CLI-571, otwory odpowietrzające znajdują się z przodu od dołu i są zawsze otwarte. Ważne jest żeby przed instalacją wiecznych kartridży wykonać druk testowy oraz przekonać się, że drukarka sprawnie drukuje. Jeżeli test deseni/dyszy ma usterki w jakości wydruku oraz przerwane paski, należy przeprowadzić czyszczenie głowicy.

Jak napełnić wieczne kartridże do drukarek Epson?

Drukarki i urządzenia wielofunkcyjne Epson są najlepszym przykładem łatwego i niezawodnego działania wiecznych kartridży. Łatwość napełniania wiecznych kartridży do Epson można opisać w kilku zdaniach. Trzeba wyjąć zatyczkę z otworu do napełniania, wlać odpowiednią ilość tuszu do kartridża za pomocą strzykawki i igły, a po zamknięciu otworu do napełniania otworzyć bądź odkleić otwór do odpowietrzania. Podczas stosowania wiecznych kartridży w drukarkach Epson warto pamiętać o jednej prostej rzeczy - nie mylić komunikatu o konieczności wymiany kartridża (tusz się skończył/wymień tusz) z komunikatem o niskim poziomie tuszu. Przy tym drugim nie należy wyjmować wkładu celem zresetowania i napełnienia, tylko drukować dalej.

Jak napełnić wieczne kartridże do drukarek Brother?

Nie ma nic prostszego od napełniania wiecznych kartridży do drukarek Brother. Drukarki i urządzenia wielofunkcyjne są na tyle bezproblemowe, że stosowanie w nich wiecznych kartridży nie wymaga żadnej rozszerzonej instrukcji: otwieramy otwór do napełniania wlewamy tusz za pomocą strzykawki i igły, zamykamy otwór do napełniania i otwieramy otwór do odpowietrzania. Ważnym jest nie pomylić otwór do napełniania z otworem do odpowietrzania, gdyż inaczej tusze zaczną wyciekać z otworu. Sprawdzić, jaki otwór służy do napełniania, pomoże wskazówka na kartridżu albo prosty sposób: jeśli igła strzykawki wchodzi w otwór maksymalnie na 2-4 mm - to jest otwór do odpowietrzania.

Podsumowując ten tekst, chcielibyśmy podkreślić, że prawie wszystkie kartridże resetują się poprzez ich wyjęcie i włożenie ponownie do drukarki. Podczas wyjęcia możemy sprawdzić ile jeszcze fizycznie pozostało tuszu w kartridżach oraz uzupełnić go. Pamiętajmy jednak, że wieczne kartridże to tylko narzędzie do stosowania. Duszą wydruków są przede wszystkim tusze, którymi ich napełniamy. W następnych artykułach dokładniej opiszemy jak wybrać jakościowe tusze butelkowe do napełniania kartridży oraz przedstawimy jak samodzielnie regenerować naboje tuszowe do dwukartridżowych drukarek.

Wpisy powiązane:

 • Wieczne kartridże do drukarek atramentowych – jak to działa?

 • Jednorazowe tusze czy wieczne kartridże – oto jest pytanie?

Jak zainstalować wieczne kartridże w drukarkach Epson Expression Home

 • Tusze Epson
 • Pobieranie sterowników
  Canon Elura 20MC


  Ręczne kroki aktualizacji sterownika urządzenia Elura 20MC:

  Podstawowe wersje sterowników Elura 20MC są dołączone do systemu%%os%% lub poprzez zainstalowanie najnowszych aktualizacji systemu Windows®. Korzystanie z tych wbudowanych sterowników Digital Camera będzie obsługiwać podstawowe funkcje.Postępuj zgodnie z naszym pełnym przewodnikiem krok po kroku, aby zaktualizować sterowniki urządzeń Canon.

  Programista: Canon
  Funkcja: Cyfrowy aparat fotograficzny
  konfiguracja: Elura 20MC
  Systemy operacyjne: Windows XP, Vista, 7, 8, 10, 11

  Zainstaluj produkty opcjonalne - DriverDoc (Solvusoft) | EULA | Polityka prywatności | Warunki | Odinstaluj

  Jak automatycznie zaktualizować sterowniki Elura 20MC:

  Sugestia: Jeśli nie masz doświadczenia w aktualizowaniu sterowników urządzeń Canon Cyfrowy aparat fotograficzny, zalecamy pobranie narzędzia do aktualizacji sterowników DriverDoc [DriverDoc - Produkt Solvusoft]. DriverDoc to narzędzie, które automatycznie pobiera i aktualizuje sterowniki Elura 20MC, zapewniając, że instalujesz odpowiednią wersję sterownika dla swojego systemu operacyjnego.

  Gdy używasz DriverDoc do aktualizacji sterowników Cyfrowy aparat fotograficzny, możesz również automatycznie zaktualizować wszystkie inne sterowniki urządzeń na swoim komputerze. Zapewniając dostęp do bazy danych z ponad 2 150 000 sterowników urządzeń (rozwijanej każdego dnia), aplikacja zapewnia, że otrzymasz odpowiednie sterowniki za każdym razem.


  Zainstaluj produkty opcjonalne - DriverDoc (Solvusoft) | Odinstaluj


  Częste pytania dotyczące aktualizacji Elura 20MC


  Dlaczego unika się aktualizacji sterowników Elura 20MC?

  Ludzie unikają aktualizacji sterowników Elura 20MC głównie dlatego, że boją się, że coś się pomiesza.

  Sterowniki Cyfrowy aparat fotograficzny Canon służyć Co narzędzie?

  Canon tworzy te niewielkie programy, aby umożliwić interakcję Elura 20MC z określoną wersją systemu operacyjnego na Twoim komputerze. org/Question">

  Jaki jest cel aktualizacji sterowników Elura 20MC?

  Zaktualizowane sterowniki mogą odblokować funkcje Cyfrowy aparat fotograficzny, zwiększyć wydajność komputera i zmaksymalizować potencjał posiadanego sprzętu. Zagrożenia związane z instalacją błędnych sterowników Elura 20MC to awarie systemu, spadek wydajności i ogólny brak stabilności. org/Question">

  Jakie są instrukcje aktualizacji sterowników Elura 20MC?

  Dwa główne sposoby aktualizacji sterowników Elura 20MC obejmują aktualizację ręczną za pomocą Menedżera urządzeń lub automatyczną, poprzez oprogramowanie do aktualizacji sterowników.  Typowe problemy dotyczące aktualizacji sterowników

  Błędy Elura 20MC mogą być związane z uszkodzonymi lub przestarzałymi sterownikami urządzeń. Sterowniki urządzeń mogą funkcjonować jeden dzień, a następnie przestać działać następnego dnia z wielu przyczyn. Nie martw się, ponieważ te problemy z komputerem zostaną prawdopodobnie naprawione po zaktualizowaniu sterowników Cyfrowy aparat fotograficzny.

  Często trudno jest znaleźć odpowiednie rozwiązanie błędu sprzętowego Elura 20MC, odwiedzając stronę internetową firmy Canon. Pomimo doświadczenia w lokalizowaniu, instalowaniu i ręcznym uaktualnianiu sterowników Elura 20MC, zadanie będzie czasochłonne i bardzo uciążliwe. Niedokładne wersje sterowników mogą mieć niekorzystny wpływ na wydajność komputera, często stwarzając więcej problemów.

  Zdecydowanie zaleca się używanie programu aktualizującego sterowniki, ponieważ aktualizacje mogą być czasochłonne i złożone. Program aktualizacji nie tylko zapewnia odpowiednie sterowniki, które są kompatybilne ze sprzętem, ale także gwarantuje, że istnieje kopia zapasowa bieżących sterowników przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian. Tworzenie kopii zapasowej sterowników zapewnia bezpieczeństwo wiedzy, że można przywrócić dowolny sterownik do poprzedniej wersji, jeśli coś pójdzie nie tak.  3 najpopularniejsze sterownika do Canon Elura 20MC (358 Modele)


  • 30D


  • 350D


  • A40


  (Reklama)

  Zaktualizuj sterowniki Elura 20MC jednym kliknięciem w DriverDoc:  Streszczenie treści zawartej na stronie nr. 1

  DIM-404
  DIGITAL VIDEO CAMCORDER
  ENGLISH
  E
  Instruction Manual
  CANON INC.
  CAMESCOPE ET LECTEUR VIDEO NUMERIQUES
  FRANÇAIS
  U. S. A. CANON U. A., INC. NEW JERSEY OFFICE
  100 Jamesburg Road, Jamesburg, NJ 08831 USA
  F
  Mode d’emploi
  CANON U. CHICAGO OFFICE
  100 Park Blvd., Itasca, IL 60143 USA
  CANON U. LOS ANGELES OFFICE
  VIDEOCAMARA Y GRABADORA DIGITAL
  ESPAÑOL
  15955 Alton Parkway, Irvine, CA 92618 USA
  Es
  CANON U. HONOLULU OFFICE Manual de Instrucciones
  210 Ward Avenue, Suite 2

  Streszczenie treści zawartej na stronie nr. 2
  Important Usage Instructions WARNING: TO REDUCE THE RISK OF FIRE OR ELECTRIC SHOCK, DO NOT EXPOSE E THIS PRODUCT TO RAIN OR MOISTURE. WARNING: TO REDUCE THE RISK OF ELECTRIC SHOCK AND TO REDUCE ANNOYING INTERFERENCE, USE THE RECOMMENDED ACCESSORIES ONLY. COPYRIGHT WARNING: Unauthorized recording of copyrighted materials may infringe on the rights of copyright owners and be contrary to copyright laws. Digital Video Camcorder, ELURA10/ELURA20 MC systems This device complies with Part 15 of the FCC
  Streszczenie treści zawartej na stronie nr. 3
  Introduction IMPORTANT SAFETY INSTRUCTIONS In these safety instructions the word 10. Power Sources — The CA-400 Compact “product” refers to the Canon Digital Video Power Adapter should be operated only E Camcorder ELURA10A/ELURA20 MC A and from the type of power source indicated all its accessories. on the marking label. If you are not sure of the type of power supply to your 1. Read Instructions — All the safety and home, consult your product dealer or operating instructions should be read loca
  Streszczenie treści zawartej na stronie nr. 4
  18. Damage Requiring Service — EXAMPLE OF ANTENNA GROUNDING AS PER NATIONAL ELECTRICAL CODE Fig. 1 Disconnect this product from the wall E outlet and all power sources including ANTENNA LEAD IN WIRE battery, and refer servicing to qualified GROUND service personnel under the following CLAMP conditions: ANTENNA DISCHARGE a. When the power-supply cord or plug is UNIT (NEC SECTION 810-20) damaged. ELECTRIC SERVICE EQUIPMENT GROUNDING CONDUCTORS b. If any liquid has been spilled onto, or (NEC
  Streszczenie treści zawartej na stronie nr. 5
  Introduction Contents ~ For Playback... ~ Introduction Displaying Date, Time and Camera Data E (Data Code)........................................ 75 Important Usage Instructions.................... 2 Searching the Tape (Photo Search/ IMPORTANT SAFETY Date Search)........................................ 78 INSTRUCTIONS.................................. 3 Returning to a Pre-Marked Position........ 79 Thank you for Choosing a Canon.............. 6 Introducing the ELURA10/ELURA20 MC................
  Streszczenie treści zawartej na stronie nr. 6
  Thank you for Choosing a Canon First, we’d like to thank you for Your camcorder is supplied with the purchasing this Canon camcorder. Its following accessories: E advanced technology makes it very Wireless Controller Two AA batteries easy to use — you will soon be making ELURA10: WL-D76 high-quality videos which will give you ELURA20 MC: WL-D75 pleasure for years to come. To get the most out of your new camcorder, we recommend that you read this manual thoroughly — there Lens cap and lens cap BP
  Streszczenie treści zawartej na stronie nr. 7
  Introduction Introducing the ELURA10/ELURA20 MC IEEE 1394 DV Terminal 10× Lens and 40× Digital E Zoom Using a DV cable, connect the ELURA10/ELURA20 From wide-angle to 10× MC to a PC equipped with telephoto—with a DV terminal and transfer unparalleled optical your original images to quality. The digital zoom your PC. magnifies this up to 40× for even more dramatic Extended Recording Time Function results. Record for 1. 5×, 2× or 3× longer than when in SP mode – up to 4 hours on an Still Photos 80
  Streszczenie treści zawartej na stronie nr. 8
  Finding Your Way Around the ELURA10/ELURA20 MC E Record review button (p. 52)/ (Play/Pause) button (p. 25)/ – REC (record) SEARCH button MIX/SLIDE SHOW button (p. 52)/ (rewind) button (p. 25)/ (ELURA20 MC only) (p. 103) – CARD button (ELURA20 MC only) D. EFFECTS ON/OFF button (p. 102) (p. 61) INDEX SCREEN MIX/SLIDE SHOW ON/ (stop) button (p. 25)/ OFF REC PAUSE INDEX SCREEN button CARD D. EFFECTS (ELURA20 MC only) (p. 103) (LINE-IN) + REC (record) SEARCH button Self-timer b
  Streszczenie treści zawartej na stronie nr. 9
  Mastering the Basics CARD REC P. SCAN P. SCAN MOVIE MOVIE POWER OFF OFF POWER E Viewfinder focusing lever (p. 121) Finder release button (p. 126) Stereo microphone (p. 88) PHOTO button (p. 50, 98) Zoom control (p. 21) Viewfinder (p. 121, 126) Speaker (p. 28) POWER dial (p. 16, 35) ELURA10 ELURA20 MC Program selector (p. 53) Program AE (p. 53) Easy Recording P (p. 53) Grip belt (p. 121) SELECT dial (p. 28, 35) POWER dial lock lever (p. 20) POWER indicator (p. 16) ELURA10: VCR, OFF, MOVIE: VCR
  Streszczenie treści zawartej na stronie nr. 10
  E Memory card compartment cover (ELURA20 MC only) (p. 95) Tally lamp (p. 45) Remote sensor (p. 43) Tripod/docking unit socket (p. 29, 32) Docking unit attachment terminal (p. 29) PHOTO button (p. 50, 98) Transmitter START/STOP button (p. 17) Zoom buttons (p. 21) MENU button (p. 36) Controller buttons (p. 36) START ZOOM /STOP PHOTOWT SELF TIMER button (p. 67) SET button (p. 36) SELF TIMER MENU D. 61) TV SCREEN button (p. 137) TV SCREEN SET DATA MIX BALANCE buttons (p.
  Streszczenie treści zawartej na stronie nr. 11
  Mastering the Basics Powering Your Camcorder Before operating your camera, you will need to use the power adapter to: E Provide power from an AC outlet or Charge a battery pack • The power adapter converts current from a household power socket (100–240 V AC, 50/60 Hz) to the DC current used by your camera. • If the adapter is used next to a TV, it may cause bars to appear on the TV — move the adapter away from the TV or the antenna cable. Connecting the camera to an AC outlet 3 1 4 2 Use the p
  Streszczenie treści zawartej na stronie nr. 12
  P. SCAN MOVIE Charging and attaching the battery packs E 2 POWER OFF B B A A 1 1 Charge indicators 4 3 Your battery pack was partially charged before it left the factory. It should have enough power for you to check that your camera is working properly. However, you must charge the battery pack fully if you want it to power the camera for more than a few minutes. The power adapter supplied with your camcorder can hold two battery packs and is capable of charging them one after another. Additional
  Streszczenie treści zawartej na stronie nr. 13
  Mastering the Basics E • The adapter can charge a single battery pack from either side, A or B. If you attach two battery packs, charging begins from the battery you first attach to the adapter, or, if the batteries are already attached to the adapter when you plug it into an AC outlet, from the side labeled “A”. • When powering your camcorder from an AC outlet, you do not need to remove battery packs attached to the adapter, but charging will not take place until you remove the DC coupler from
  Streszczenie treści zawartej na stronie nr. 14
  PUSH Loading a Cassette OPEN / EJECT OPEN / EJECT E Only use videocassettes marked with the D logo. * Loading and unloading 1. Make sure that you have attached a power source. 2. Slide the OPEN / EJECT 5 switch upwards to release the cassette compartment cover. • Pull the cover fully open (while holding the button upwards) and wait a couple of seconds for the cassette compartment to open automatically. • The confirmation beep sounds when the cassette cover fully opens. 3. Load or unload the casse
  Streszczenie treści zawartej na stronie nr. 15
  Mastering the Basics Protecting tapes from accidental erasure E REC SAVE REC SAVE To protect your recording from accidental erasure, slide the tab on the cassette so that it exposes the hole. (This switch position is usually labeled SAVE or ERASE OFF. ) If you load this cassette and put the camera in record pause mode ( 16), “THE TAPE IS SET FOR ERASURE PREVENTION” is displayed for approx. 4 seconds and then the v mark flashes in the display. The camera also shows the above phrase if you accident
  Streszczenie treści zawartej na stronie nr. 16
  P. SCAN Basic Recording E 3 1 P MOVIE 4, 5 Before you start recording Have you completed the following steps? • Attached a power source ( 11). • Removed the lens cap ( 121). • Chosen the display: viewfinder ( 121) or LCD screen ( 22) • Extended the viewfinder ( 121) /adjusted the LCD screen ( 22) • When you’re using the viewfinder, fully close the LCD or rotate the LCD so that it faces the same direction as the lens ( 24). You may also want to install the backup battery ( 124) in order to set the
  Streszczenie treści zawartej na stronie nr. 17
  Mastering the Basics 3. Slide the program selector to [. • This selects the camera’s Easy Recording program. It allows you to simply E point and shoot without making any manual adjustments ( 55). 4. Press and release the start/stop button once to begin recording. • For still image recording to a cassette, see p. 50. 5. Press and release the start/stop button again to pause recording. • The camera returns to record pause mode and PAUSE reappears in the display. • You can stop and restart recordi
  Streszczenie treści zawartej na stronie nr. 18
  Changing the recording mode E Choose from 4 recording modes: SP (standard play), 1. 5× SP, 2× SP or 3× SP. • Only SP and LP modes are available when the camcorder is set to CARD PLAY mode. Recording times (this example uses an 80-minute tape) Standard recording Extended recording SP LP SP LP 1. 5× SP 2× SP 3× SP 80 min. (120 min. ) (160 min. ) (240 min. ) In SP and LP modes, image data is compressed twice as much as in SP and LP modes when being recorded to a tape. You can’t add sound (audio dubbing)
  Streszczenie treści zawartej na stronie nr. 19
  Mastering the Basics About SPand LPmodes E • The image quality of recordings done in SP or LP modes will be lower than that of those done in SP or LP modes. • A cassette recorded in SP or LP mode cannot be played back on a camcorder not equipped with that mode. • The recording mode might not appear in the display correctly if you switch to SP or LP while the camcorder is connected to another digital video device. • When the recording mode is changed to SP or LP, the camcorder modifies the image
  Streszczenie treści zawartej na stronie nr. 20
  Confirmation/Warning beeps E The camera’s short operation confirmation beeps are indicated by ` in the illustrations. Beeps sound upon certain camera operations such as when you turn the camera on, during the self-timer countdown, right before the camera’s automatic shut-off, and also upon any unusual condition of the camera. Beeps are not recorded on the tape. CARD CARD MOVIE P. SCAN VCR REC PLAY SYSTEM BEEP••••••••ON ( 35) To turn the beep off, open the menu and select SYSTEM. Then select BE

  Uzupełnienie Canon Elura20 Mc A

  Bezpośredni link do pobrania Uzupełnienie Canon Elura20 Mc A

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Uzupełnienie Canon Elura20 Mc A